اکتبر, 2019 بدون نظر آرشیو سال 1398

مراسم افتتاحیه پنجمین کنگره راهبردی نفت و نیرو، با حضور وزیر نفت، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از روز سه شنبه ۱۶ مهر ماه به مدت دو روز درمرکز همایش‌های بین المللی صدا و سیما آغاز شد.

بیژن زنگنه وزیر نفت دراین همایش گفت : وزارت نفت در شرایط سخت این سال‌ها توانسته است کار‌های بزرگی در بخش پتروشیمی، نفت و گاز انجام دهد، و دستاورد‌های خوبی در صنعت پتروشیمی، گاز و نفت به دست آمده است.

وزیر نفت در خصوص تأمین مالی طرح‌های نفتی نیز گفت: باید برای پولی که در کشور وجود دارد فکر کرد تا از آن به نحو احسن استفاده کرد، زیرا که شرایط دشوار است و باید از ابتکار‌های خود استفاده کنیم.
وزیر نفت: ایران همچنان ظرفیت فوق‌العاده‌ای برای توسعه در بخش نفت و گاز دارد و نفت می‌تواند پیشران توسعه و اقتصاد کشور باشد.

بیژن زنگنه، در پنجمین کنگره نفت و نیرو افزود: فعال بودن صنعت نفت، بخش‌های دیگر مهندسی را اعم از صنایع برق، ریخته‌گری، دریایی و … فعال خواهد کرد.

بنا بر این گزارش ؛نقش بخش خصوصی برای توسعه بخش نفت، مقتضیات جدید بازار‌های منطقه‌ای و بین المللی گاز،فرصت‌ها و چالشها، تحولات ساختاری در صنعت نفت، تامین مالی توسعه بخش‌های نفت و نیرو، چالش‌های محیط زیستی، پیشرفت یا عقبگرد، استارت آپ‌ها و زیست بوم نوآوری در صنعت و چشم انداز هشت میلیون بشکه تولید نفت، محور‌های اصلی این همایش دوروزه است.

گفتنی است ،در حاشیه این همایش، نمایشگاهی نیز با حضور شرکت‌های تولیدکننده تجهیزات صنعت نفت و نیرو با هدف ایجـاد ارتباط بین شرکت‌ها و شکل گیری مناسبـات اقتصادی برگزار شد.

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.