سپتامبر, 2016 بدون نظر آرشیو سال 1395, اخبار

گردهمایی فرماندهان پشتیبانی و مهندسی جنگ جهاد با حضور معاون اول رییس جمهور در مرکز همایش های صدا و سیما روز یکشنبه ۲۸ شهریور برگزار شد .
معاون اول رییس جمهور در این همایش ضمن با تقدیر عملکرد مدیران جهادی در هشت سال دوران دفاع مقدس، گفت: حضور من در این جمع به دلیل مسئولیت فعلی در دولت نیست، بلکه با مدیران جهادی تاریخ و دوران مشترکی داشته‌ایم.
جهانگیری با بیان اینکه حالا باید این روزها چقدر توانسته‌ایم فرهنگ و روحیه جهادی را به نسل آینده انقلاب منتقل کنیم، تصریح کرد: این موضوعی است که جای تردید دارد و باید گفت نقش نیروهای جهادی در دوران جنگ تحمیلی و ابتدای انقلاب اسلامی کمتر از نیروهای نظامی نبوده است که نمونه آن کار اعجاب‌انگیز برای ساخت پل در اروند و هور بوده که اگر نگوییم بی‌نظیر اما حتماً باید گفت کم‌نظیر بوده است.
معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به فرهنگ مدیریت جهادی حتی از نگاه مقام معظم رهبری، خاطرنشان کرد: اهمیت این موضوع تا حدی تعیین‌کننده است که مقام معظم رهبری شعار یک سال را اقتصاد فرهنگ همراه با مدیریت جهادی اعلام کرده‌اند و نباید فراموش کرد که یکی از ویژگی‌های مدیریت جهادی، مدیریت سالمی است که ایثار در آن وجود دارد.
وی به شرایط مدیریت جهادی اشاره‌ کرد و گفت: مدیریت جهادی، سخت‌کوش و سریع‌العمل است، به موقع تصمیم‌گیری می‌کند و تصمیمات را بی‌جهت عقب نمی‌اندازد. کار امروز را به فردا موکول نمی‌کند و کارش روزمره و معمولی نیست، بلکه همراه با خلاقیت و نوآوری است.
وی با اشاره به چالش‌هایی که امروزه کشور با آن روبه‌روست، تصریح کرد: باید بپذیریم که امروز هم مانند گذشته، اما به نوعی دیگر به مدیریت جهادی نیاز داریم که فقط شکل و شمایل آن باید تغییر کند.
جهانگیری یکی دیگر از طرح‌های مهم اقتصاد مقاومتی را توسعه در صادرات کشور عنوان کرد و گفت: بازار ایران برای آن حجم تولید در کشور بازار کوچکی است، در حالی که کشورهای اطراف نیازمند تولیدات ایران هستند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود وزارت جهاد کشاورزی را وزارتخانه ای اعلام کرد که در بین وزارتخانه ها بهترین عملکرد را داشته و بیشترین طرح ها را متناسب با اقتصاد مقاومتی اجرا کرده است.
گفتنی است، در این گردهمایی از تعدادی کتاب با موضوع جهاد در دفاع مقدس رو نمایی و در حاشیه این گردهمایی نقشه ها و اسناد پشتیبانی و مهندسی جنگ جهاد در قالب نمایشگاه عرضه شد .

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *