گرامیداشت روز پرستار

فوریه, 2016 بدون نظر آرشیو سال 1394, اخبار

مراسم روز پرستار با حضور وزیر بهداشت و جمعی از پرستاران سراسر کشور امروز شنبه ۲۴ بهمن در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد .
دکتر سیدحسن هاشمی افزود: دشمنان نظام و انقلاب به دنبال تفرقه افکنی و ایجاد نزاع بین گروه‌ها و اصناف مختلف از جمله پرستاران و پزشکان هستند و من از این اختلاف‌ها ناراحتم. وی گفت: آرزوی من اعتلای علمی جایگاه پرستاران ایران در سطح بین المللی است و ای کاش افرادی با حاشیه سازی و اختلاف افکنی موجب کندی حرکت تحولی این دولت نمی‌شدند.
هاشمی در مراسم روز پرستار گفت: پرستاران مورد تجلیل و تکریم همه مردم هستند و امیدواریم سال علاوه بر مراسم دولتی و صنفی مراسمی از سوی خود مردم برای تجلیل از پرستاران برگزار شود. پرستاران عاشقانه مشغول خدمت رسانی به مردم هستند و نظرسنجی های معتبر مختلف نشان می دهد شغل پزشکی و پرستاران در رده اول تا سوم رضایتمندی مردمی قرار دارند.
وزیر بهداشت گفت: شرایط امروز ایران شرایط خاصی است،ما در منطقه آشوب زده ای زندگی می کنیم، اطراف کشور ما ناامنی و جنگ وجود دارد و بعید است این مشکلات به این زودی حل شود، اختلافات فرقه ای و مذهبی که غربی ها با برنامه ریزی به راه انداخته اند از کنترل آنها نیز خارج شده است.
وی با اشاره به دستاوردهای دولت یازدهم گفت: دولت برای رفع مشکلات مردم در این شرایط دو حوزه را در اولویت قرار داد، اول سلامت مردم است که با اجرای طرح تحول سلامت دنبال می شود و دوم رفع تحریم ها است دستگاه دیپلماسی با حمایت مقام معظم رهبری و شجاعت رئیس جمهوری که آبروی خود را در طبق اخلاص گذاشت؛ به ثمر نشست.

وزیر بهداشت افزود: این دستاورد بزرگ در حالی به سرانجام رسید که در سفری که همراه رئیس جمهوری به فرانسه داشتیم آقای اولاند، رئیس جمهوری فرانسه به صراحت گفت که در سال ۲۰۱۲ در مورد تاریخ حمله به ایران با کشورهای غربی در حال مشورت بودند.
وی گفت: اگر چنین جنگی رخ می داد، خسارت بزرگی برای بشریت بود، همان طور که خسارتهای جنگ تحمیلی ایران و عراق برای هر دو کشور هنوز باقی است.
گفتنی است ،از خانواده پرستار شهید حمید رضا اسداللهی شهید پرستار مدافع حرم که هفته های گذشته به دست نیروهای تکفیری در سوریه به شهادت رسید، تجلیل شد.
همچنین از خانواده پرستار محمدی که به دست نیروهای تکفیری اسیر شده است نیز تجلیل به عمل آمد.
در این مراسم از خانواده مرحوم محمد رضایی ثانی که حدود یک ماه پیش بر اثر ابتلا به آنفلوانزا از طریق سرایت از بیماری که تحت مراقبتش بود درگذشت نیز تجلیل شد.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *