گرامیداشت روز پرستار

ژانویه, 2018 بدون نظر آرشیو سال 1396

مراسم بزرگداشت روز پرستار با حضور وزریر بهداشت درمان و آموزش پزشکی و جمعی از پرستاران روز دوشنبه ۲ بهمن درمرکز همایشهای صدا و سیما برگزار شد.

دکتر سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در این همایش ضمن درود به روح شهدای پرستار،  اظهار کرد: امیدوارم رئیس سازمان نظام پرستاری و معاون پرستاری موضوع شهید خدمت نامیدن شهدای پرستاری را پیگیری کنند؛ چه آنهایی که به تازگی شهید شده‌اند و چه کسانی که سال‌های قبل جان خود را از دست داده‌اند، باید حقوق‌شان استیفا شود.

وی ادامه داد: ما در مسیری قدم می‌زنیم که پیمودن آن جز با دانش امکان‌پذیر نیست و نباید از استانداردهای خود کوتاه بیاییم. همچنین نباید اجازه دهیم کمیت‌گرایی در پرستاری به اصل موضوع این حرفه آسیب زند.

وزیر بهداشت همچنین اضافه کرد: صبوری، مقاومت، صلابت و متانت بخشی از کار پرستاری است که به آن افتخار می‌کنیم. می‌توان گفت که مشاغل حوزه علوم پزشکی ویژه هستند و در تمام جوامع احترام ویژه‌ای برای این شغل‌ها در نظر گرفته می‌شود.

هاشمی با بیان اینکه نباید در حوزه آموزش پرستاری به آنچه داریم، قانع شویم، افزود: در حال حاضر ۱۹۳ دانشکده پرستاری و ۶۰ هزار دانشجو و استاد پرستاری در کشور حضور دارند. حدود ۱۴۰ هزار پرستار نیز مشغول به کار هستند و بخش عمده‌ای از نیازهای این حوزه را با همه محدودیت‌ها و مشکلات برطرف می‌کنند و رفع بعضی از آنها هم در توان ما نیست.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که مطالبات پرستاران، قبل از پایان سال جاری پرداخت شود.

هاشمی اضافه کرد: ما حتما باید رویکرد صرفه جویی را در برنامه‌های خود تا جایی که به سلامت مردم آسیب نزند، مد نظر قرار دهیم. برای ادامه مسیر هیچ راهی به جز همدلی و همراهی نیست. من خدا را شاکر هستم که جامعه پرستاری بالاخره کنار یکدیگر قرار گرفتند.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *