سپتامبر, 2016 بدون نظر آرشیو سال 1395, اخبار

مراسم گرامیداشت روز جهانی گردشگری روز دوشنبه ۵ مهر با حضور رییس جمهوری کشورمان در مرکز همایشهای صدا وسیما برگزار شد .
دکتر حسن روحانی رییس جمهوری کشورمان دراین همایش طی سخنانی گفت : اساس توسعه متوازن و جامع به عنوان هدفی مهم برای ملت ایران حداقل از زمان مشروطه تا امروز بوده است.
وی افزود: اینکه چگونه می‌توانیم به این نقطه دست یابیم تا رفاه مردم و استقلال کشور و خود اتکایی در محصولات مهم بیشتر شود و زندگی مردم توام با تعالی مادی و معنوی باشد و همچنین جایگاه ایران در منطقه و جهان در جایگاهی مطلوب و در شان ملت ایران قرار گیرد بی تردید یکی از راه‌های توسعه صنعت گردشگری است.
رئیس جمهور تاکید کرد: صنعت گردشگری با توجه به ابعاد مختلف و فراوانی که دارد می‌تواند یکی از راه‌های مهم و نزدیک به منظور اشتغالزایی برای جوانان شود.امروز یکی از اهداف مهم برای ما ایجاد اشتغال توسعه فناوری و جذب سرمایه است.
رئیس‌جمهوری تصریح کرد: بنده از معاونت میراث فرهنگی و گردشگری تشکر می‌کنم که قدم‌های خوبی برداشتند، البته شما می‌دانید که ما از نظر دین مبین اسلام یک بخشی از گردشگری جزو واجبات ما است، گردشگری به معنای عام شامل گردشگری فرهنگی و زیارتی هم می‌شود، ما مسلمان‌ها یکی از وظایف‌مان در صورت استطاعت رفتن به خانه خدا و حرم اباعبدالله‌حسین و … است. قرآن به ما می‌گوید که گاهی علم و دانش و فراگیری تنها در سایه سفر امکانپذیر است. موسی هم خواست علم و دانش را یاد بگیرد خداوند به او گفت باید به سفر بروی بنابراین گردشگری یکی از اصل لازم در زندگی ماست.
رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: در طول سه سال گذشته ما پیشرفت خوبی در امر گردشگری و جذب گردشگران خارجی در ایران داشتیم، ما از ۴ میلیون و ۷۰ گردشگر خارجی به ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار گردشگر خارجی در سال ۹۴ رسیده‌ایم که حدود ۱۰ درصد رشد سالانه را نشان می‌دهد و این رشد قابل قبول است البته برای کشور ما این رشد کم است بلکه ما باید یک رشد سریع‌تری داشته باشیم. امسال الحمدالله انواع جاذبه‌های گردشگری از جمله تاریخی در کشور وجود دارد.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.