می, 2016 بدون نظر آرشیو سال 1395, اخبار

بیست و سومین کنگره نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی ایران به همت انجمن متخصصین مغز و اعصاب  صبح  روز  (سه شنبه ) در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد.
دکتر امیررضا عظیمی دبیر همایش با بیان اینکه این کنگره با هدف ارایه جدیدترین  روش های تشخیصی و درمانی در حوزه  بیماری های مغز و اعصاب  ۲۱ تا ۲۴ اردیبهشت ماه برگزار می شود،گفت : تحقیقاتی در کشور انجام گرفته و در این همایش ارایه می گردد تا محققین و متخصصین از دستاوردهای یکدیگر استفاده کنند ؛ و بعد دیگر آن آموزش است که بصورت کارگاه های مختلف توسط اساتید ایرانی خارج از کشور ارایه و باعث به روزشدن متخصصین مغز و اعصاب می شود .
وی ادامه داد : قرار است  در این کنگره گروه های فوق تخصصی مغز و اعصاب در زمینه جدیدترین درمان های صرع و تشنج ، بیماری های عصبی عضلانی ، سردرد ، MS  ، اختلالات حرکتی و اختلالات حافظه به خصوص آلزایمر مطالبی را ارایه کنند.
دکتر عظیمی با اشاره به اینکه مهمانان خارجی در این کنگره شامل متخصصان مغز و اعصاب ایرانی مقیم خارج کشور و نیز پزشکان غیر ایرانی از کشورهای آمریکا ، یونان ، آلمان ، دانمارک ، انگلستان و فرانسه هستند ، تصریح کرد : در کنار این کنگره  در نمایشگاه جانبی ، شرکت های دارویی فعال ایرانی و خارجی در حوزه تولید دارو های مغز و اعصاب حضور خواهند داشت و محصولات  جدید خود را برای درمان بیماران مختلف مغز و اعصاب ارایه می کنند.
دبیر بیست و سومین کنگره نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی ایران ، از معرفی داروی جدید MS  ( سومین داروی خوراکی ) در این کنگره به متخصصان مغز و اعصاب کشور خبر داد و گفت : این دارو از سوی متخصصان ایرانی تولید و به زودی به بازار داروی کشور عرضه خواهد شد.
وی ادامه داد : اخیرا سونوگرافی به عنوان یک ابزار تشخیصی در زمینه بیماری های عصبی – عضلانی در دنیا مطرح شده است یادآور شد: در این کنگره برای اولین بار در کشور قرار است ، یک پزشک ایرانی از دانشگاه هاروارد در مورد روش های تشخیصی بیماری های اعصاب به کمک سونوگرافی ، دستاوردهایی را به متخصصان ارایه کند.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *