مارس, 2016 بدون نظر آرشیو سال 1394, اخبار

کنگره ملی اقتصاد مقاومتی با شعار « آغازی در جنبش ملی اقتصاد مقاومتی » با حضور دبیر شورای عالی امنیت ملی در مرکز همایش های صدا و سیما امروز چهارشنبه ۱۹ اسفند آغاز شد.علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در کنگره اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: مهم ترین و اولین اولویت اقتصاد ایران، اقتصاد مردمی است، اما گرفتار یک چرخه شده ایم و آن هم استمرار چرخه های فقر و محرومیت، انباشت مطالبات بدون پاسخ، فساد و اختلالات امنیت اقتصادی.
وی با بیان این که در رابطه با اقتصاد مقاومتی از بخش های مختلف کشور نظرخواهی و بعد بازخورد آن به جامعه منتقل شد، افزود: تنها راه برون رفت از شرایط کنونی، اقتصاد مقاومتی است.
وی عنوان کرد: بر این اساس، اقتصاد مقاومتی پایان بخش به این نوع سوالات و پوزیشن های روشنفکرانه است. ضمن این که در این مقطع جایی که می تواند استقلال کشور را تضعیف کند، اقتصاد است.
دبیر شورای عالی امنیت ملی متذکر شد: تئوری وابستگی و استقلال در عرصه اقتصاد، تعیین کننده وفاداری به انقلاب و امام و خون شهدا است.
شمخانی تاکید کرد: کسی که علم اقتصاد مقاومتی را بر می دارد، به دنبال این است که از استقلال ایران دفاع کند. بنابراین هم علم برداری درست و هم مراقبت از کار درست، وظیفه مهمی است که این جنبش می تواند آن را رهیابی کند.
وی در ادامه گفت: من نمی گویم تعامل وجود نداشته باشد، تعامل با وابستگی دو موضوع جداگانه است. حفظ روحیه انقلاب با حفظ تمرکز بر توان داخلی در ۲۳، ۲۴ بند اقتصاد مقاومتی می تواند ایران آینده را مستقل و الگو بسازد.
دبیر شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: جهت گیری اصلی اقتصاد مقاومتی، قانومندی و انضباط مالی، مقابله با قانون گریزی و فساد اداری و مالی است.
وی با بیان این که جهت گیری اقتصاد مقاومتی، توسعه درونزا و کاهش وابستگی به نفت است، اظهار داشت: در این مسیر باید به سمت حداکثرسازی توان تولید و فروش برویم.
دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان این که قیمت نفت را پایین آوردند که به ما ضربه بزند، اما این می تواند یک فرصت برای کشور باشد، عنوان کرد: تسهیل مقررات، قوانین، افزایش سهم نیروی انسانی در تولید، از جمله رویکردهای اقتصاد مقاومتی است.
در این کنگره دو روزه، قرار است در نشست های تخصصی مختلف درباره «سرمایه گذاری، کارآفرینی، اشتغال مولد، بهره وری، ایجاد ارزش افزوده و توسعه تولید» بحث و تبادل نظر شود.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *