کنفرانس مبلمان، دکوراسیون (دکو)

دسامبر, 2016 بدون نظر آرشیو سال 1395, اخبار

نهمین کنفرانس بین‌المللی مبلمان، دکوراسیون و صنایع وابسته (دکو) ۲۰۱۶ امروز سه شنبه ۲۳ آذر در مرکز همایشهای صداو سیمابرگزار شد.
اکبر ترکان دبیر شورایعالی مناطق آزاد و وی‍ژه اقتصادی در این همایش بیان کرد: صنعت مبلمان ایران در ۲۰ سال گذشته پیشرفت چشمگیر داشته و بازاری که در اختیار دیگران بوده اکنون توسط تولیدکنندگان داخلی تامین می‌شود اما باید در نظر داشت این بازار دیگر اشباع شده و باید صادرات داشت.
وی افزود: در ۱۰ سال گذشته شورای ملی مبلمان با حضور در کافا بر روی تولید ملی مبلمان کار کرده است و این صنف رشد خوبی را گذرانده است اما اکنون باید وارد زنجیره‌های این صنعت شویم.
دبیر شورایعالی مناطق آزاد و وی‍ژه اقتصادی ادامه داد: این صنعت باید با دنیا دادوستد کند و آنطور نباید رفتار شود که بازار خود را به روی دیگران ببندیم تا آنها نیز بازارهای خود را به روی ما ببیند بلکه نیازمند حضور در زنجیره جهانی و تولید و تجارت جهانی هستیم.
ترکان گفت: در شرایط فعلی برخی به رکود موجود در صنایع ساختمان و مبلمان گلایه دارند اما برای فعال شدن این صنایع باید جهانی شد.
دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ادامه داد: اشتغال در بخش صنعت مبل و دکوراسیون ۲ درصد تولید ناخالص داخلی را تامین می‌کند و این صنعت در مقایسه با صنایع دیگری مانند پتروشیمی، انرژی،‌ فولاد از ظرفیتهای بالایی برای اشتغالزایی برخوردار است.
وی افزود: رشد کم و اشتغال بیشتر در شرایط فعلی مهمتر از رشد بالا اما اشتغال کم است زیرا به دلیل تامین مشکلات مالی بنگاهها و آورده کم صنایع اینچنینی می‌توانیم برای طیف گسترده‌تری شغل ایجاد کنیم.
گفتنی است ،تورستن فریتز طراح صنعتی سابق استیو جابز و از طراحان مطرح کشور آلمان، دامین گارنیر ، از طراحان قصرهای فرانسه ، سیمونه کلونلو ، مطرح ترین تاجر ایتالیایی که به صورت تخصصی روی آنالیر بازار مبلمان و دکوراسیون ایران فعالیت می کند، از جمله میهمان‌های ویژه در این کنفرانس هستند.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *