چهاردهمین جشنواره تولید ملی-افتخار ملی

فوریه, 2017 بدون نظر آرشیو سال 1395, اخبار

چهاردهمین جشنواره تولید ملی-افتخار ملی با حضور وزیر صنعت ، معدن و تجارت ، تولیدکنندگان، صنعتگران و فعالان اقتصادی سراسر کشور عصر روز یکشنبه اول اسفند در مرکز همایش‌های صداوسیما برگزار شد.
محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت در این مراسم با اشاره به اینکه دستگاه‌های دولتی به شرکت‌های تولیدی خدماتی و پیمانکاری بدهی‌های مختلفی دارند اظهار کرد: این در حالیست که بانک‌ها و سازمان‌های بیمه‌گر حاضر نیستند یک لحظه هم از مطالبات خود و کنتوری که می‌چرخد دست بردارند.
وی با اشاره به اینکه قانون رفع موانع تولید ۲ سال قبل به تصویب رسید گفت: این قانون موارد خوبی داشت از جمله اینکه نقدینگی واحدهای تولیدی با منابع مالی از سوی مردم و قبول هزینه‌ها معادل سود تسهیلاتی که به قراردادهای مشارکتی پرداخت می‌شد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه واحدهای تولیدی در شرایط سخت مقاومت کرده و کار خود را پیش می‌برند، بیان کرد: مجلس شورای اسلامی اعلام آمادگی کرده است که هرگونه مشکلی در بخش صنایع وجود دارد اعلام شود تا مورد بررسی قرار گیرد. بنابراین در کمیسیون صنایع مجلس این مشکلات مطرح شد و برخی از آنها در برنامه ششم توسعه مدنظر قرار گرفت.
وی با بیان اینکه بخش صنعت باید خود را به‌روز کند خاطرنشان کرد: این به‌روز رسانی نیازمند سرمایه‌گذاری است، اما مهم‌تر از هر چیزی خواستن این مسئله است. علاوه‌بر این، صنعت باید رقابت‌پذیر باشد و در قانون رفع موانع تولید نیز این مسئله مدنظر قرار گرفته است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین با اشاره به اینکه خانه صنعت و معدن و نیز تشکل های بخش خصوصی باید ساماندهی صادرات را مدنظر قرار دهند عنوان کرد: تشکیل و حمایت از شرکت‌های توانمند در امر صادرات یکی از مسائل مورد نظر ماست و در این خصوص نیز به دنبال ایجاد مراکز تجارتی خارج از کشور هستیم. ما باید بتوانیم شرکت‌های توانمند صادراتی را حمایت کنیم و در بازارهای خارجی حضور داشته باشیم.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *