وبینار (Webinar) از عبارت Web-based seminar گرفته شده و به کلاس، دوره، سمینار یا هر رویداد آنلاینی گفته میشود که تو محیط وب و با استفاده از اینترنت بصورت کاملا آنلاین، زنده، تعاملی و دو طرفه در یک زمان مشخص برگزار میگردد . وبینار در واقع نوعی از آموزش آنلاین هست که به صورت زنده برگزار میشود. وبینار رو با عنوان کلاس آنلاین، سمینار آنلاین، دوره مجازی، کلاس مجازی هم میشناسند.

به بیان ساده تر در یه روز و ساعت از پیش مشخص شده مدرس و کاربران در محیط وبینار آنلاین میشوند و مدرس صدا و تصویر، فایل ارائه، وایت برد، ویدئو کلیپ آموزشی و یا دسکتاپش رو به اشتراک میگذارد و کاربران هم به ارائه مدرس گوش میدهند و هر جا که نیاز بود از طریق چت باکس یا حتی صدا و تصویر می توانند نظر  یا سوال خود رو مطرح کنند.

 

حالا چطور یک وبینار برگزار کنیم؟

ساختار یک وبینار

اغلب وبینارها زمانی بین نیمساعت تا ۴ ساعت دارند. ابتدا باید یک موضوع مشخص برای وبینار خود پیدا کنید. این موضوع باید مورد علاقه مخاطبانتان باشد، لذا بهتر است که نگاهی به پرسش‌های رایج مشتریان و دنبال کنندگان کنونی خود داشته باشید و ببینید که چه موضوعات و مسائلی بیشتر مطرح شده‌اند. اگر به دنبال استفاده از وبینار در راستای بازاریابی و فروش هستید موضوع آن باید با کسب‌وکار شما مرتبط باشد. پس از تعیین موضوع، باید رئوس مطالب آن را مشخص کنید و سپس با استفاده از برنامه‌هایی مثل پاورپوینت، یک مجموعه اسلاید برای آن بسازید. دقت کنید که برای تبلیغ وبینار نیز باید یک برنامه بازاریابی داشته باشید. به عنوان نمونه در این راستا می‌توانید از ایمیل، شبکه‌های اجتماعی، وب‌سایتتان و تبلیغات پولی استفاده کنید. پس از پرداختن به این جزئیات می‌توانید به سراغ مسائل فنی بروید.

پلت ملزومات فنی وبینار

یکی از اولین اقدامات فنی، انتخاب پلتفرم یا یک سرویس دهنده برای وبینار است. خوشبختانه در این زمینه کمبودی وجود ندارد و گزینه‌های متنوعی (از رایگان گرفته تا پلتفرم‌هایی با هزینه‌های بسیار بالا) در دسترس قرار دارد. تقریباً تمامی پلتفرم‌های پولی، امکانات تعاملی مانند گفتگوی زنده، نظرسنجی و امکان به اشتراک گذاری صفحه نمایش و وبکم را در اختیار میزبان قرار می‌دهند. به علاوه، این امکان را نیز به شما می‌دهند تا وبینار را ضبط کنید و برای آن برنامه بازپخش تعیین کنید. قیمت هر سرویس عمدتاً بر اساس تعداد شرکت کنندگان در وبینار تعیین می‌شود. دوربین ، میکروفن ، ارتباط اینترنتی پرسرعت جزء امکانات بعدی است که شما می بایستی آنها را فراهم نمایید  .

حال باید بگوییم مرکز همایش های بین المللی سازمان صدا و سیما با داشتن تالار های مجهز به تمامی امکانات فوق می تواند محلی برای اجرای سمینارهای شما بصورت آنلاین باشد .

وبینار خود را با ما تجربه کنید

با ثبت وبینارتون در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما ...

بیشتر درآمد کسب می‌کنین

علاوه بر بلیت فروشی قبل از برگزاری وبینار، از فروش فیلم ضبط شده وبینارتون می‌تونید مجددا درآمدزایی کنین

کم‌تر هزینه می‌کنین

از بلیت های فروخته شده کارمزدی نمی گیریم و با نرم افزار ارزان برای برگزاری وبینار، هزینه هاتون خیلی کمتر میشه

بیشتر دیده می‌شین

با هزاران کاربر و ابزارهای اطلاع ‌رسانی قدرتمند کمک میکنیم وبینارتون بیشتر دیده بشه

و ده‌ها دلیل دیگه که با افتخار میزبان وبینار شما باشیم
مشاهده سرویس ها
مشاهده قیمت ها