هم اندیشی جشن های سالگرد انقلاب اسلامی

فوریه, 2016 بدون نظر آرشیو سال 1394, اخبار

همایش هم اندیشی میهمانان خارجی شرکت کننده در جشن های سالگرد انقلاب اسلامی روز چهارشنبه ۲۱ بهمن در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار شد. علی اکبر ولایتی در همایش هم اندیشی مهمانان خارجی سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افزود:پس از گذشت ۳۷ سال از پیروزی انقلاب اسلامی ایران هویت اسلامی درکانون توجه جهانیان قرار دارد.
وی گفت: تلاش های بسیاری برای رمزگشایی از چرایی و چگونگی پیروزی انقلاب اسلامی انجام شده است و کلید این راز همان است که رهبر کبیر انقلاب اسلامی فرمودند:” یعنی مذهب و فرهنگ اسلامی”.  ولایتی افزود: مذهب و فرهنگ اسلامی شاه کلید تحولات اجتماعی ایران و بسیج مردم در براندازی رژیم طاغوت بوده است.
وی گفت: درخشش خورشید انقلاب اسلامی موجب شد بارقه های امید در جهان اسلام پدیدار شود و امید به حاکمیت آرمان های اسلامی و اصول و عقاید دینی مبتنی بر فطرت پاک انسانی از جمله حق جویی، استقلال خواهی، عدالت طلبی ، آزادی خواهی ، ظلم ستیزی ، استکبارستیزی و حمایت از مظلوم دوچندان شود.
ولایتی افزود: انقلاب اسلامی توانست با ارتقای آگاهی و بیداری گسترده در میان مردم مسلمان ، محروم و مستضعف جهان اسلام ؛ روحیه شهامت و شجاعت را در آنان برای مبارزه ایجاد کند.
وی گفت: همچنین انقلاب اسلامی توانست با ایجاد خودباوری در میان این گروه ها نسبت به توان و امکانات داخلی جرات حرکت های مردمی را برای مبارزه بر اساس اندیشه های انقلابی اسلام فزونی بخش پدید آورد.
ولایتی افزود: پیروزی انقلاب اسلامی موجب شد مردمی که از عظمت قدرت خود بی اطلاع بودند با برداشتی نوین از اسلام راستین و ناب به حرکت درآیند و همچنین درصدد برآیند که با ایجاد دگرگونی سیاسی، حکومتی مبتنی بر ایدئولوژی اسلامی را بنا نهند.
وی گفت: انقلاب اسلامی به عنوان نقطه آغاز خیزش تفکر اسلامی توانست با شکل دهی به قشر جدیدی به نام نخبگان نرم افزاری با عنوان تولیدگران اندیشه و تفکر اسلامی به احیای ارزش های دینی مبادرت ورزد و با تبیین تلاطم و پیوند سازگاری اسلام و دمکراسی ، هویت اسلامی را به مسلمانان بازگرداند و عزت و اعتماد به نفس را در میان آنان ایجاد کند.

این همایش با حضور حدود ۵۰۰ نفر از شخصیت ها و اندیشمندان در مرکز همایشهای بین المللی صدا و  سیما برگزار شد.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *