اکتبر, 2016 بدون نظر آرشیو سال 1395, اخبار

دومین همایش سراسری کیفیت در ساخت و ساز با رویکرد نقش کیفیت برتر در معماری، مسکن و شهرسازی روز شنبه ۱ ابان در مرکز همایشهای صدا و سیما برگزار شد.
اکبر ترکان رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان در این همایش طی سخنانی گفت:حدودا ۸۰ هزار میلیارد تومان در صنعت ساختمان در حوزه سازمان های نظام مهندسی سرمایه گذاری می شود این در حالی است که بودجه عمرانی کشور در بهترین حالت ۴۰ هزارمیلیارد تومان است.
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان یادآور شد: سرمایه گذاری های مردم در ساخت و سازهای شهری با ضرب و تقسیم های ساده ۸۰ هزار میلیارد تومان است یعنی این ساخت و سازها دو برابر کل سرمایه گذاری های دولت در این بخش است وی در ادامه به مقاومت مصالح و ساخت و ساز ساختمان در کشور اشاره کرد و گفت: این به مدیریت کیفیت بر می گردد، چرا که شن، ماسه و سیمان در حد استانداردهای قابل قبول است.
ترکان با بیان اینکه در نظام مهندسی ساختمان ۴۰۰ هزار مهندس مشغول فعالیت هستند، گفت: باید ببینم که نقش این مهندسان در ساخت و ساز کشور چه چیزی است و چه کسانی باید مراقبت کنند تا کیفیت اتفاق بیفتد.
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان گفت: اشکالاتی که درنظام مهندسی ساختمان داریم این است که بعضی ها ناظرند که شغل اولش کارمند و شغل دوم آنها نظارت است که یا کارمند دولت هستند و یا کارمند دستگاهی هستند، پس بنابراین کسی که شغل اولش کارمند دولت است و عملا’ در محل کار خود حضور دارد و نمی تواند به محل ساخت و ساز نظارت داشته باشد، مگر اینکه از کاراولش بزند و یا نرود تا بتواند به سرساختمان و کارگاه فعالیت داشته باشد بنابراین باید از خودمان شروع کنیم تا کیفیت درست شود.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.