همایش پدافند غیر عامل کشور

اکتبر, 2017 بدون نظر آرشیو سال 1396

 همایش پدافند غیر عامل کشور روز دوشنبه ۸ آبان  با حضور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و برخی مسئولان کشوری و لشکری در مرکز همایشهای صدا و سیما برگزار شد.

سردار دکتر غلامرضا جلالی  رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشوردراین مراسم  گفت: آمریکایی ها با بهانه نظارت بر زیرساخت های نظامی و موشکی ما بهانه تراشی میکنند. میگویند ایران منطقه را بی ثبات کرده در حالی که ما در منطقه به دنبال ایجاد آرامش هستیم.ما در حال مبارزه با داعش هستیم.

وی ادامه داد: آمریکا در روزهای آخر اشغال فیزیکی داعش رویکرد دفاع از خود گرفته در حالی که مرموزانه و به ظاهر به مقابله با آن پرداخته است و در باطن به آن ها کمک میکند.

سردار دکتر جلالی با برشمردن محورهای راهبردی آمریکا گفت: آمریکا این راهبردهای خود را در چهار دسته تحریم های اقتصادی، تهدیدات مردم محور ،تهدیدات سایبری و سیاسی و اجتماعی دنبال میکند. ما باید هوشمند باشیم حتما باید یک پاسخ ملی و هماهنگ به موضوع تحریم های دشمن بدهیم همه بخش های نظام باید یک نه واحد به مذاکرات بدهند.

وی ادامه داد: ما از نمایندگان مجلس انتظار داریم با تصویب طرح و لایحه از شکل گیری این تحریم های داخلی جلوگیری کنند. آمریکایی ها  میخواهند همه این تحریم ها را به گردن سپاه و توان موشکی بیاندازند و یک دوقطبی امنیت، دفاع و اقتصاد بوجود بیاورند.

رییس سازمان پدافند غیرعامل توضیح داد: بحث بعدی تهدیدات سایبری است آمریکایی ما را تهدید میکند به اقدامات سایبری ما پاسخ سایبری و غیر سایبری می دهند در صورتی که آن ها به دنبال بهانه برای تهدیدات سایبری خود هستند.
رویکرد پدافند سایبری در حوزه زیر ساخت های حیاتی باید جدی گرفته شود و اقدامات لازم در برابر تهدیدات صورت گیرد.
وی ادامه داد:در حوزه تحریم های اقتصادی با توجه به تأکیدات رهبری و دولت باید به اقتصاد مقاومتی برسیم طبیعتا باید رویکرد مصون سازی در بخش اقتصاد داشته باشیم به شکلی که دشمن نتواند با تحریم یک کالا تبعات اجتماعی بوجود آورد.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *