فوریه, 2020 بدون نظر آرشیو سال 1398

همایش دو روزه مناطق آزاد، ویژه و توسعه همکاری‌های اقتصادی با کشور‌های همسایه (اوراسیا)  با حضور وزیر نیرو و فعالان اقتصادی روز شنبه ۱۹ بهمن در مرکز همایشهای صدا و سیما برگزار شد.

رضا اردکانیان وزیر نیرو در این همایش گفت:خوشبختانه مناطق آزاد با تسلط بر اهمیت عضویت در اتحادیه اوراسیا نسبت به برگزاری این همایش، اقدام کرده است تا زمینه آشنایی حداکثری سازمان‌ها و بخش‌های خصوصی با این موافقتنامه را فراهم کند.

اردکانیان با بیان اینکه از عضویت موقت ایران در اتحادیه اقتصادی اوراسیا سه ماه و نیم می‌گذرد، افزود: موضوع این موافقتنامه تسهیل در تجارت برای تولیدکنندگان و صادرکنندگان است و ما فرصت سه ساله برای استفاده حداکثری از این موافقتنامه را داریم و برای عضویت دائم، مذاکرات در آینده‌ای نزدیک انجام می‌شود بنابراین باید سطح هماهنگی را بالا ببریم.
وزیر نیرو با اشاره به حضور وسیع ایران در موافقتنامه چندجانبه اقتصادی اوراسیا گفت: ۴۰ کشور دنیا از جمله هند در صف پیوستن به این موافقتنامه هستند که ایران توانسته حضور خود در این اتحادیه را شکل بدهد.

اردکانیان همچنین درباره تاثیر مناطق آزاد در اقتصاد ایران و حضور این مناطق در همکاری با کشور‌های عضو اتحادیه اوراسیا گفت: ۱۳۰ میلیارد دلار صادرات از مناطق آزاد ایران در ۶ سال رقم دلگرم کنند‌ه ای است که نشان از اثرگذاری این مناطق در اقتصاد ایران دارد.

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *