همایش ملی یاوران وقف

دسامبر, 2016 بدون نظر آرشیو سال 1395, اخبار

همایش ملی یاوران وقف با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، واقفین و خیرین، اصحاب وقف و رسانه و جمعی از صاحبنظران روز چهارشنبه ۱۷ اذر در مرکزهمایشهای صدا و سیما برگزار شد .
سید رضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این همایش با بیان اینکه پروژه وقف گرچه به صراحت در قرآن بیان نشده ولی آیات فراوانی در این خصوص وجود دارد که مردم را به انفاق و صدقه دعوت نموده، گفت: این گونه آیات عمل به وقف را تایید می کنند چنانچه فقها نیز با تمسک به این آیات در استحقاق وقف استدلال می کنند.
وی با بیان اینکه یکی از ویژگی های وقف چند بعدی بودن آن است، خاطرنشان کرد: وقف ماهیت اقتصادی داشته، هدف اجتماعی و انسانی دارد و انگیزه های تربیتی و معنوی واقفان را نیز به دنبال خواهد داشت.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یکی از تهدیدات حوزه وقف را حیف و میل اموال وقفی دانست و بیان داشت: بنابراین در این حوزه نیازمند مباحث حقوقی و تحقیقات مدنی هستیم.
وی با بیان اینکه در همه دنیا آثاری از وقف دیده می شود، ادامه داد: وقف در همه عرصه های اجتماعی خود را نشان داده و مشکلات این حوزه را برطرف می کند.
صالحی امیری با بیان اینکه رفتار مسئولانه اجتماعی در این زمینه موثر است، اظهار داشت: انسان ها دارای پنج دسته نیازهای مادی و معنوی هستند در حالی که همه این نیازهای پنج گانه در نظام وقف قابل شناسایی بوده اند. وقف نیازهای اجتماعی مردم را تامین می کند و موجب تقویت روابط انسانی و تکریم واقفان خواهد شد.
گفتنی است ؛در این همایش تجلیل از واقفان و مراسم رونمایی از کتاب «پژوهش های بین الملل» صورت پذیرفت.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *