اکتبر, 2016 بدون نظر آرشیو سال 1395, اخبار

همایش ملی پدافند غیر عامل با حضور وزیر کشور روز سه شنبه ۴ آبان در مرکز همایشهای صدا و سیما برگزار شد .
عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در این همایش گفت :ا گر پدافند غیر عامل را مجموعه اقداماتی بدانیم که قدرت پیش بینی کنندگی و بازدارندگی را شامل شوند آنچه که باید در این روند مورد توجه قرار بگیرد مردم خواهند بود چرا که ما امنیت را با مردم و برای مردم می خواهیم.
وزیر کشور با بیان اینکه دفاع عنصر بازدارندگی از مطامع دشمنان است افزود: هر چه قدر مبانی دفاعی خودمان را تقویت کنیم فکر تهاجم و برنامه های دشمنان را پیشا پیش خنثی کرده ایم
وی گفت :دفاع را هم باید درحوزه سخت افزاری و استحکامات و هم در حوزه نرم افزاری و عرصه های گوناگون اقتصادی ،‌اجتماعی ، فرهنگی و امنیتی بدانیم.
وزیر کشور با بیان اینکه تحلیل درست و دقیق و پیش بینی صحیح از تهدیدات مهمترین وظیفه پدافند غیر عامل است گفت: رضایتمندی مردم درحوزه پدافند نرم افزاری بسیار با ارزش است.
رحمانی فضلی در بخش دیگری از صحبتهای خود با بیان اینکه پدافند غیر عامل باید در رده بالاترین سطح علم و دانش حرکت کند تاکید کرد: ما نیازمند تعامل و بهره مندی از اهالی علم ودانش در سطح بالا هستیم چرا که همواره پدافند و دفاع باید از عملیات و اقدام یک قدم جلوتر باشد.
وزیر کشور ادامه داد: اگر نتوانیم با علم و دانش برتر و طراحی های مناسب و آموزش های لازم و همچنین جریان سازی عمومی،‌ مردم را در صحنه پدافند غیر عامل نگهداریم هر چه قدر استحکاماتمان را قوی کنیم بازهم آسیب پذیر خواهیم بود.
وی با بیان اینکه پدافند غیر عامل را نباید صرفا به مجموعه ای از اقدامات بازدارندگی و سخت افزاری محدود کرد گفت: تقویت باورهای دینی ، وحدت و انسجام داخلی،‌ ایجاد امید در مردم و رونق اقتصادی جزو مواردی است که پدافند غیر عامل باید برای آنها برنامه های ویژه ای در نظر بگیرد.
وی با بیان اینکه اصلی ترین وظیفه امروز ما در صحنه نگه داشتن فعال و با انگیزه مردم در صحنه است گفت: هوشیاری ،‌ به روز بودن،‌ استفاده از تئوری های جدید دفاعی و همچنین طراحی های نوین باید بیش از پیش در مباحث مربوط به پدافند غیر عامل مورد توجه قرار بگیرد.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *