همایش معرفی ۱۰۰ شرکت برتر ایران

ژانویه, 2016 بدون نظر آرشیو سال 1394, اخبار

همایش رتبه‌بندی ۱۰۰ شرکت برتر ایران ( هجدهمین سال) در مرکز ‌همایش‌های بین المللی صدا و سیما برگزار شد.
محمد شریعتمداری در همایش معرفی ۱۰۰ شرکت برتر ایران افزود : امروز از شرکت هایی تجلیل می کنیم که برغم مطلوب نبودن فضای اقتصادی و کسب و کار ، با سختکوشی توانستند مشکلات را از پیش رو بردارند و به جایگاه خوبی در اقتصاد کشور دست پیدا کنند. وی با بیان اینکه در ده سال اخیر هیچ تغییری در ایجاد اشتغال کشور بوجود نیامده است ،گفت : این در شرایطی بوده است که کشور از درامدهای بالای نفتی برخوردار بوده و متاسفانه ما امروز با مشکلاتی چون کاهش سطح رفاه عمومی و کاهش بودجه خانوار مواجه ایم.
معاون اجرایی رئیس جمهور افزود : یکی از شاخص های جهانی در ارزیابی اقتصادهای ملی ، میزان مقاومت و تاب اوری اقتصاد کشورها در برابر تکانه های شکننده است که متاسفانه درجه تاب اوری اقتصاد ایران در سال ۲۰۱۲ با ۳۴ رتبه تنزل از ۳۸ به ۷۲ رسید.

شریعتمداری با بیان اینکه فراموش نمی کنیم که فشارهای خارجی منافع زیادی برای کشور داشته است ، گفت : از مهمترین ویژگی های ملت ایران کارکردن در شرایط سخت است و شما صاحبان و مدیران شرکت های برتر این موضوع را ثابت کردید.
وی افزود : امروز کشور نیازمند رشد اقتصادی پایدار متوازن اشتغالزاست و یکی از مهم ترین الزامات رشد اقتصادی داشتن بخش خصوصی توانمند و پویا در عرصه داخلی و بین المللی است همچنین حکمرانی معتبر مقتدر و توانمند ، محیط اقتصادی باثبات ، تعامل پایدار و متوازن با جهان خارج ، تامین مالی کارامد ، تجهیز و تخصیص مطلوب منابع بویژه نیروی انسانی ، دانش بنیان کردن اقتصاد ، مبارزه با فقر و توجه به محیط زیست از دیگر موضوع هایی است که در رسیدن به رشد اقتصادی مطلوب باید به انها توجه کرد.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.