همایش روز ملی دامپزشکی

اکتبر, 2017 بدون نظر آرشیو سال 1396

همایش روز ملی دامپزشکی روز دوشنبه ۱۷ مهر با حضور وزیر جهاد کشاورزی  در مرکز همایشهای صدا و سیما برگزار شد .

محمود حجتی وزیر جهاد و کشاورزی در این مراسم با اشاره به بیماری های دامی سختی که پارسال کشور را تهدید کرد ، رفع نگرانی ها را مرهون تلاش مستمر دامپزشکان دانست.
وی افزود : سال گذشته بر اثر آنفلوآنزای پرندگان حدود ۱۸ هزار قطعه مرغ تخم گذار را از دست دادیم که منشاء آن پرندگان مهاجر بود و با وجود همه مراقبت ها و پیشگیری ها ، از مازندران گسترش یافت.
وی بیماری های آبزیان مانند قزل آلا را خاطرنشان کرد که با مراقبت های انجام شده ، رفع نگرانی شد.
حجتی افزود : بیماری لکه سفید ، میگوی پرورشی ما را تهدید کرد که با مقابله مناسب میزان تولید آن از ۱۰ تا ۱۲ هزار تن ۴ سال قبل به ۲۷ هزار تن رسید.
وزیر جهاد کشاورزی تاثیر اقدامات دامپزشکی را در درآمد و اقتصاد خانوارها ، اقتصاد ملی ، افزایش بهره وری سرمایه گذاران و نیز اشتغال را از دیگر دستاورد تلاش مداوم دامپزشکان و دامپزشکی برشمرد.
وی همچنین گسترش ارتباطات جهانی را موجب توسعه مبادلات کالا و مواد غذایی خواند و گفت: برغم محدودیت ها در صدور لبنیات ۲۰ تا ۲۵ درصد و در صدور آبزیان ۵۰ تا ۶۰ درصد رشد را تجربه کردیم.
حجتی بیان کرد : گوشت قرمز دام سبک را با مراقبت های خوب وارد می کنیم و نمی توانیم به روش های سنتی عمل کنیم بلکه منطبق با قراردادهای بین المللی حرکت می کنیم.
وی افزود: تغذیه دام و روی آوردن دامپروران به استفاده از کنستانتره ، ضایعات کشاورزی و غنی سازی آن با نظارت دامپزشکان انجام می شود.
حجتی گفت: مواظب هم باشیم که گرفتاری ها یا کوتاهی ما وقت تولیدکنندگان را تلف نکند و سرمایه آنان را به خطر نیندازد.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *