اکتبر, 2016 بدون نظر آرشیو سال 1395, اخبار

همایش روز جهانی استاندارد با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزیر دادگستری، رئیس سازمان ملی استاندارد و فعالان صنعتی روز دوشنبه ۲۶ مهر در مرکز همایشهای صدا و سیما برگزار شد.
دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول ریس جمهوردر این مراسم با تبریک روز جهانی استاندارد به همه دست اندرکاران و تلاشگران این حوزه گفت: استاندارد نقشی تعیین کننده در بخش های مختلف از جمله رشد اقتصادی کشور دارد و ممکن است تصور شود برخورداری از استاندارد فقط خدمت به مصرف کننده است اما در حقیقت تولید کنندگان بیشتر از آن نفع می برند زیرا وقتی کالایی از استاندارد مناسب برخوردار باشد می تواند در صحنه رقابت و در بازارهای داخلی و بین المللی جای خود را باز کند و سود آن نصیب تولید کننده خواهد شد.
معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه در کالاهای تولیدی، صنعتی و خدماتی در حقیقت معیار و سنجش برای کیفیت مطلوب استاندارد است، خاطرنشان کرد: در واقع اگر کالایی موفق شود که شاخص های استاندارد را داشته باشد، از کیفیت خوبی برخوردار است و به همین دلیل در بسیاری کشورهای جهان برای حرکت های اقتصادی خود استانداردهایی را معرفی می کنند.
وی با تاکید بر اینکه استاندارد هیچ گاه سقف نیست بلکه حداقل هایی است که اگر محصولی کمتر از آن باشد ، نباید به تولید آن ادامه داد، گفت: امروز برخی بنگاه های اقتصادی و واحدهای تولیدی استانداردهایی را فراتر از استانداردهای ملی برای خود هدف گذاری می کنند و به استانداردهای ملی اکتفا نمی کنند و تلاش آنها این است که بتوانند کالایی در سطح استانداردهای بین المللی تولید کنند.
در این مراسم رییس سازمان ملی استاندارد نیز گزارشی از فعالیت های این سازمان در سال های اخیر ارایه کرد و گفت: خوشبختانه امروز گواهینامه های استاندارد ایران در ۱۰۰ کشور جهان قابل قبول است و رتبه ایران در سازمان بین المللی ایزو از ۳۱ به ۲۷ ارتقاء پیدا کرده است.
گفتنی است ؛از واحدهای تولیدی نمونه با اهدا لوح و تندیس تقدیر شد.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *