همایش حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی

آگوست, 2019 بدون نظر آرشیو سال 1398

چهارمین نشست بین‌المللی حقوق بشر اسلامی به مناسبت روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی  با حضور رییس قوه قضاییه ، وزیر امور خارجه و دیگر شرکت کنندگان روز چهارشنبه ۱۶ مرداد در مرکز همایشهای صدا و سیما برگزار شد .

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی رییس دستگاه قضا دراین مراسیم گفت: موضوع حقوق بشر مهم است و امروز  غربی‌ها ادعای حقوق بشر و حمایت از حقوق انسان را  در اسناد و قطعنامه شان مطرح می کنند  ولی بیان ملت‌های تحت ستم، بیان تضییع حقوق بشر است.

وی  با بیان اینکه نگاه جمهوری اسلامی به حقوق بشر جدی است گفت: حمایت جدی ما از فلسطین را همه عالم می‌دانند و اینکه تلاش ما برای استقلال و آزادی فلسطین است و به هیچ عنوان منافع حزبی، گروهی و جناحی نیست.
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی افزود: تقدیر از آقای شیخ زکزاکی و عزیزانی که در این اجلاس نام برده و تقدیر می‌شوند را به عنوان یک حرکت نمادین می‌دانم و نگاه ستاد حقوق بشر، دولت و قوه قضائیه و ملت ایران است که هر سال کسانی را نمادین تشویق کنند تا حق خواهی و حق طلبی در عالم رشد کند.

رئیس قوه قضائیه گفت: وجه مشترک این چهار نفر که در این اجلاس مورد تشویق قرار گرفتند دفاع از حقوق انسان، حقوق بشر و ایستادگی در برابر ظلم و ستم مستکبرین و امریکایی است.

گفتنی است ،در همایش حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی، کمیته اعطای جایزه حقوق بشر اسلامی، پنجمین جایزه حقوق بشر اسلامی را به محمدعزمی عبدالحمید نماینده رئیس شورای مشورتی سمن‌های اسلامی مالزی و مرضیه هاشمی (آمریکایی مقیم ایران) و خبرنگار پرس‌تی‌وی اعطا کرد.

در این مراسم کمیته اعطای جایزه حقوق بشر اسلامی نیز از تلاش‌های شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه قدردانی کرد و همچنین از نفرات برتر جشنواره کتب و پایان نامه‌های دانشجویی در حوزه حقوق بشر نیز تقدیر شد.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *