آگوست, 2016 بدون نظر آرشیو سال 1395, اخبار

همایش حضور پایدار در بازار روسیه روز سه شنبه ۹ شهریور در مرکز همایشهای صدا و سیما برگزار شد .
رضا رحمانی قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در این همایش گفت : تولید دو بال فناوری و صادرات دارد که ما امسال در ۷ برنامه اقتصادی به موضوع تحریک تقاضا و صادارت توجه ویژه‌ای خواهیم داشت.
وی افزود: در کشور ۷۵۰۰ واحد کوچک و متوسط که مشکلات و مسائل مالی دارند راه‌اندازی می‌شوند و همچنین واحدهای جدیدی برای راه‌اندازی در دستور کار قرار دارد.
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور تولید ادامه داد: در سالجاری براساس برنامه ریزیهای انجام شده ۱۰ میلیارد دلار افزایش صادرات در مقایسه با سال گذشته خواهیم داشت.
وی تصریح کرد: در این ارتباط تمام برنامه‌ریزیهای لازم در بخشهای مختلف صنعتی صورت گرفته همچنین بازارهای هدف شناسایی شده است.
وی با اشاره به اینکه راههای مختلف زمینی و هوایی و دریایی برای تجارت وجود دارد و دو کشور از گذشته روابط مناسبی با یکدیگر داشتند گفت: اقداماتی نظیر ایجاد خط کشتیرانی و موافقتنامه‌های تجاری در یکسال گذشته انجام شده و در این خصوص مذاکرات سنگینی مدنظر بوده است اما باید اذعان داشت که دولت برای گسترش روابط تجاری با روسیه همه کار نیست و اصل کار روی دوش بخش خصوصی است و ما در نهایت کاتالیزور هستیم.
وی اضافه کرد: ایران در محصولات کشاورزی و باغی خود که مورد نیاز روسیه است حرفهای زیادی برای گفتن دارد اما ما در فرم تجارت خود و ایجاد شرکتهای بزرگی که بتوانند تمام امور مربوط به صادرات به روسیه و در حجمی بالا داشته باشند نداریم.
وی گفت: دولت از ایجاد مراکز لجستیکی که بتواند به موقع به اندازه و با کیفیت محصول مورد نظر روسها را تحویل دهد استقبال می‌کند.
رحمانی با اشاره به اینکه بر هم خوردن روابط کشورها مورد توجه ما نیست و ما دوست نداریم که رابطه کشورها به هم بخورد تا ما بتوانیم در بازار روسیه حضور داشته باشیم گفت: هر کشوری می‌تواند سهم مشخصی از بازار را داشته باشد و نگاه به بازار روسیه بلندمدت واستراتژیک است و به صورت کنسرسیوم باید در این کشور ورود پیدا کنیم.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *