همایش جهادگران علم و فناوری بسیج

مارس, 2017 بدون نظر آرشیو سال 1395, اخبار

مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره جهادگران علم و فناوری با حضور دکتر ولایتی رییس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر میرزاده رییس دانشگاه آزاد اسلامی، مشاور عالی نظامی فرماندهی کل معظم کل قوا، رییس سازمان بسیج علمی کشور و … در مرکز همایش های صدا و سیما ۱۱ اسفند برگزار شد.
سردار فیروزآبادی مشاور عالی مقام معظم رهبری در یان همایش با تاکید بر این‌که عمل صالح در تبیین و تثبیت انقلاب اسلامی موثر بوده است، اظهار کرد: زمانی که جنگ آغاز شد، این عمل صالح بوده است که بسیج را به جبهه‌ها کشاند.
وی خاطرنشان کرد: فتح خرمشهر از سوی بیش از ۱۵۰ گردان بسیجی صورت گرفت که این نشان‌دهنده عمل صالح آنها بوده است.
مشاور عالی مقام معظم رهبری با اشاره به اقدام کشور برای اعمال سهمیه به رزمندگان در آزمون سراسری، خاطر نشان کرد: زمانی که پیشنهاد اعمال سهمیه برای رزمندگان در آزمون سراسری مطرح شد، عده‌ای مخالف بودند و این مساله به مجلس شورای اسلامی ارسال شد.
فیروزآبادی یادآور شد: در آن زمان من اعلام کردم اگر بخواهیم ملاک را ضریب هوشی قرار دهیم، کسی که فرمان امام خمینی (ره) و جنگ را انتخاب کرده است، دارای ضریب هوشی بالاتری است.
فیروزآبادی همچنین خاطرنشان کرد: استعمار، علم را در اختیار گرفته است و برای ما تنها علم صادراتی را باقی گذاشته است و این در حالی است که بسیج گام‌های اساسی برای توسعه علم برداشته است.
گفتنی است ؛ در پایان این مراسم از نمایندگان بسیج جامعه پزشکی، بسیج دانش آموزی، بسیج دانشجویی، بسیج طلاب و نمایندگاه بسیج استان ها، برگزیدگان سازمان های بسیج، مراکز هدایت و حمایت از تحقیقات تجربی برتر، طرح های برگزیده دانش آموزی پایگاه های علمی برتر کشور پژوهشگران برتر دانشگاه آزاد اسلامی، محصولات فناورانه برتر دانشگاه آزاد اسلامی و غرفه های برتر جشنواره جهادگران علم و فناوری تقدیر شد.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *