همایش ایده های نوین رسانه ای در فضای مجازی

آگوست, 2017 بدون نظر آرشیو سال 1396

همایش ایده های نوین رسانه ای در فضای مجازی روز یکشنبه  ۵ شهریور در مرکز همایش های صدا وسیما برگزار شد .

حجت الاسلام و المسلمین  موسوی مقدم قائم مقام رئیس رسانه ملی در آیین اختتامیه نخستین همایش ایده‌های نوین رسانه‌ای در فضای مجازی افزود: موضوع خلاقیت و نوآوری در نظام  خلقت لحظه به لحظه صورت می‌گیرد.

موسوی مقدم گفت: انسان نمی‌تواند در یک فضای محدود و بسته نوآوری و خلاقیت داشته باشد و بروز خلاقیت در سیستم خاص خود اتفاق می‌افتد و دوستانمان در معاونت فضای مجازی این فضا را به وجود می‌آورند.

قائم مقام رئیس رسانه ملی افزود: اگر بصیرت و آگاهی باشد خلاقیت می‌تواند رشد و نمو کند اگر بنا باشد ایده‌های نو به وجود آید باید بستر لازم فراهم شود و در یک سیستم و نظامی به وجود آید.

موسوی مقدم گفت: اختراع نخستین ظهور یک ایده است، اما نو آوری تبدیل آن به یک محصول و اتفاقی است که در خارج رخ می‌دهد، نو آوری هم باید در سیستمی باشد که مجاز به تغییر شود بخش عمده پیشرفت به دنبال نو آوری و خلاقیت به وجود می‌آید و یکی از موضوعات مهم در این زمینه ترک عادت است، بحث شجاعت دیگر مقوله‌ای است که برای بروز نوآوری باید به آن توجه کرد.

وی بیان کرد: در خیلی از جا‌ها در مقوله خلاقیت ساختار‌ها دست و پا گیر هستند زیرا انسان‌های خلاق گنج‌های پنهانی هستند که باید آن‌ها را پیدا کنیم، خلاقیت متکی بر انسانهای مبدع است و خیالی که قرآن بر آن تأکید کرده در این امر مؤثر است.

گفتنی است ؛ در این آیین ایده‌ها و ایده پرداز‌های برتر معرفی و تقدیر شدند.

در مدت برگزاری این همایش یک روزه نشست‌های تخصصی و برترین‌های حوزه ایده پردازی در نظام نوآوری ارائه و بررسی شد.

 

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *