آوریل, 2016 بدون نظر آرشیو سال 1395, اخبار

 همایش اعطای نشان ملی ایمنی و سلامت امروز یکشنبه ۵ اردیبهشت با حضور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، رئیس سازمان غذا و دارو، نمایندگان مجلس و … در مرکز همایشهای صدا و سیما برگزار شد.

دکتر هاشمی وزیربهداشت درمان وآموزش پزشکی در این همایش گفت: امیدواریم با راه اندازی سامانه ttac روند اداری تولید محصولات غذایی آسان تر شود و دغدغه اصلی تولید کنندگان تنها تولید محصولات سالم باشد.

وی افزود: همچنین با استفاده از این سامانه از اعلام نظر های سلیقه ای و اعمال نفوذ ها جلوگیری شود و شاهد تغییر و تحول عمده ای در صنعت تولید محصولات سلامت محور باشیم.

هاشمی گفت: متاسفانه ارتباط وزارت بهداشت در حوزه غذا با دانشگاه‌ها و انجمن‌ها کم است که باید این ارتباط را ایجاد کنیم و زمینه‌ای حضور دانشگاه‌ها و انجمن‌های حوزه غذا در صنعت فراهم شود.

وی افزود: بعضی افراد در حوزه غذا یا دارو یا تخلفات پزشکی گرفتار دستگاه قضا شده‌اند، اما دیده می شود بعد از مدت کوتاهی دوباره به کار خود بر می گردند و به فعالیت گذشته خود ادامه می دهند.

هاشمی خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم سلامت غذا و سلامت مردم تامین شود باید مجازات بازدارنده و قاطع داشته باشیم تا بتوانیم از تخلف و تقلب جلوگیری کنیم.

هاشمی با انتقاد از روند مبارزه با قاچاق کالا گفت: چطور است که یک جنبده را از آن سوی مرزها شناسایی می‌کنیم اما تریلی تریلی قاچاق وارد کشور می‌شود و ما می‌گوییم نمی‌توانیم جلوی آن را بگیریم.

وی افزود: اگر دستگاه‌های دیگر با دولت همکاری نکنند کاری از پیش نمی‌بریم. همچنین اگر وزارت نیرو، وزارت کشاورزی و وزارت صنعت به وزارت بهداشت کمک نکنند، از ما در حوزه غذا و آشامیدنی کاری ساخته نیست.

وزیر بهداشت با اشاره به لزوم تغییرات ساختاری در تبلیغات کالاهای آسیب رسان گفت: سازمان نظام پزشکی باید به حوزه تبلیغات فرآورده‌های زیان‌آور ورود کند و با جلوگیری از تبلیغات چنین محصولاتی، فرآورده‌های غذایی مفید را نیز معرفی کند.

وی افزود: باید به سلامت مردم توجه کرد و غذاهای مفید را تبلیغ کنیم و در حمایت از قیمت‌گذاری و گسترش بازار نیز اقداماتی انجام دهیم.

وزیر بهداشت در پایان گفت: مشکلات و مخاطرات‌ با آموزش و اطلاع‌رسانی به مردم بسیار کمتر می‌شود. از طرفی برخورد کردن با متخلف هزینه دارد که باید هزینه آن‌را پرداخت کنیم.

گفتنی است نمایشگاه سلامت غذایی قطب ها  با هدف معرفی محصولات غذایی دارای نشانگر رنگی امروز در مرکز همایش های صدا و سیما برپا شد.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *