همایش استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی

فوریه, 2017 بدون نظر آرشیو سال 1395, اخبار

همایش استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی و نقش آن در شفافیت های مالی با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی، رئیس کل بانک مرکزی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و رئیس کل بیمه مرکزی ۷ اسفند در مرکز همایشهای صدا و سیما برگزار شد .
علی طیب‌نیا وزیر اقتصاد و دارایی در این همایش ، با اشاره به اینکه سال ۹۵ نقطه عطفی برای رعایت استاندارد گزارشگری مالی است، اظهار داشت: در نخستین گام، تمامی بانک‌ها و مؤسسات اعتباری و شرکت‌های بیمه ثبت‌شده در بورس و شرکت‌های بورسی که سال مالی آنها از اول ۹۵ بود، ملزم شدند صورت مالی را براساس استانداردهای بین‌المللی تنظیم کنند.
وزیر اقتصاد با اشاره به سیاست اقتصاد مقاومتی به عنوان یک سند راهبردی گفت: هدف اصلی، دستیابی به رشد اقتصادی پایدار با نگاه درون‌زایی و برون‌نگری است و اگر بخواهیم سرمایه‌گذاران را جذب کنیم، پیش‌نیازهایی دارد.
وزیر اقتصاد با اشاره به فضای کسب و کار مناسب، تأکید کرد: محیطی که هزینه و زمان را به حداقل ممکن می‌رساند، فضای کسب و کار است، همچنین استفاده از استانداردهای جهانی برای گزارشگری مالی موجب شفافیت می‌شود.
وی ادامه داد: نیاز به زبان مشترک حسابداری است که صورت مالی را به نحو یکسان گزارش کنیم و با ایجاد شفافیت، امکان مقایسه در عرصه جهانی فراهم می‌شود.
طیب‌نیا خاطرنشان کرد: این شفافیت منجر به ارتقای کارایی، افزایش سرمایه‌گذاری و آشکارسازی وضعیت بنگاه‌ها و کمک به دستگاه‌های ناظر برای رصد و کنترل بیشتر خواهد بود.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.