می, 2019 بدون نظر آرشیو سال 1398

مراسم نکوداشت یکصدمین سال تربیت معلم در ایران عصر جمعه ۱۳ اردیبهشت در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار شد.

فرهاد کریمی، دبیر کمیته علمی نکوداشت یکصد سال تربیت معلم در ایران، در این همایش ضمن ارائه گزارش کمیته علمی، اظهار کرد: معلمان کانون و محور جوشان تمدن سازی هستند، انتقال فرهنگ و تمدن سازی و تعلیم و تربیت موثر بدون اتکا به معلمان، راه به جایی نمی برد. مضامین چنین سخنانی در فرمایشات رسول اکرم(ص)، ائمه معصومین(ع) و امام و رهبری همواره مورد توجه قرار گرفته است.

وی ضمن تبریک روز و هفته معلم و گرامیداشت  نام و یاد امام راحل(ره)، شهیدان جنگ تحمیلی، شهیدان دانش آموز و به ویژه شهدای معلم، ادامه داد: اساس این همایش بر آن است تا از تلاش پیشینیان درس های زیادی بیاموزد و این آموخته ها را در راستای بهبود وضعیت تربیت معلم به کار گیرد. مختصات آینده هم در مبانی نظری سند تحول بنیادین و اسناد بالادستی به خوبی ترسیم شده است.

وی همچنین از در خواست طرح پژوهشی در خصوص این همایش از ۲۰ شخصیت علمی کشور با اشاره به درجه علمی این همایش، ابراز امیدواری کرد: این همایش و فعالیت های کمیته علمی توانسته باشد به اهداف خود برسد.

گفتنی است ؛ برگزاری پنل های تخصصی همایش علمی بزرگداشت و ارائه مقالات برتر از سوی استادان و صاحب نظران تربیت معلم از دیگر برنامه های این مراسم بود.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *