می, 2016 بدون نظر آرشیو سال 1395, اخبار

اولین روز خرداد ماه ۱۳۹۵ با برگزاری همایش نقش بانوان در اقتصاد مقاومتی در افق ۱۴۰۴ با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، اساتید دانشگاه ها ، اعضای شورای شهر ، بانوان فعال در عرصه اقتصاد و بانوان کار آفرین در تالار خواجه نصیر مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما آغازگردید.

سعیدیان راد دبیر علمی همایش و ریاست جهاد دانشگاهی علامه طباطبایی گفت : در بحث اقتصاد و بخصوص اقتصاد مقاومتی ، اقتصاد موضوعی است که بانوان در خانواده دوشادوش مردها کار کرده و در پیشبرد امور جامعه موثر بوده وآن را گسترش داده اند.
وی ادامه داد : با توجه به شرایط بین المللی و ملی می طلبد که حضور بانوان در زمینه های مختلف اجتماعی ، فرهنگی و سیاسی مورد توجه بیشتر قرار بگیرد.
دبیر علمی همایش گفتند : فراموش کردن یا عدم توجه کافی و لازم به این قشر از جامعه در واقع فراموش کردن نیمی از خود است و با بکار گیری نیرو های کارآمد در حوزه مردان و هم در حوزه زنان می توانیم به توسعه کمی و کیفی جامعه بیندیشیم .
سعیدیان راد گفت : با توجه به اینکه نیمی از جمعیت کشور را زنان در بر گرفته اند و زنان در ایران در برهه ها و عرصه های مختلف – جنگ تحمیلی و تحریم ها و… – ثابت کرده اند اگر به آن ها نگاه جدی و کافی بشود شاید جدی تر از مردها پای کار قرار بگیرند و بخش قابل توجهی از اقتصاد بویژه اقتصاد مقاومتی را کنترل کرده تا به اهداف جامعه دست پیدا کنیم.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.