می, 2016 بدون نظر آرشیو سال 1395, اخبار

اولین روز خرداد ماه ۱۳۹۵ با برگزاری همایش نقش بانوان در اقتصاد مقاومتی در افق ۱۴۰۴ با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، اساتید دانشگاه ها ، اعضای شورای شهر ، بانوان فعال در عرصه اقتصاد و بانوان کار آفرین در تالار خواجه نصیر مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما آغازگردید.

سعیدیان راد دبیر علمی همایش و ریاست جهاد دانشگاهی علامه طباطبایی گفت : در بحث اقتصاد و بخصوص اقتصاد مقاومتی ، اقتصاد موضوعی است که بانوان در خانواده دوشادوش مردها کار کرده و در پیشبرد امور جامعه موثر بوده وآن را گسترش داده اند.
وی ادامه داد : با توجه به شرایط بین المللی و ملی می طلبد که حضور بانوان در زمینه های مختلف اجتماعی ، فرهنگی و سیاسی مورد توجه بیشتر قرار بگیرد.
دبیر علمی همایش گفتند : فراموش کردن یا عدم توجه کافی و لازم به این قشر از جامعه در واقع فراموش کردن نیمی از خود است و با بکار گیری نیرو های کارآمد در حوزه مردان و هم در حوزه زنان می توانیم به توسعه کمی و کیفی جامعه بیندیشیم .
سعیدیان راد گفت : با توجه به اینکه نیمی از جمعیت کشور را زنان در بر گرفته اند و زنان در ایران در برهه ها و عرصه های مختلف – جنگ تحمیلی و تحریم ها و… – ثابت کرده اند اگر به آن ها نگاه جدی و کافی بشود شاید جدی تر از مردها پای کار قرار بگیرند و بخش قابل توجهی از اقتصاد بویژه اقتصاد مقاومتی را کنترل کرده تا به اهداف جامعه دست پیدا کنیم.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر سوالی دارید از من بپرسید !