مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی

آگوست, 2017 بدون نظر آرشیو سال 1396

مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی به منظور انتخاب رییس جدید سازمان نظام پزشکی با حضور اعضای هیات مدیره های نظام پزشکی سراسر کشور در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار شد .

در این مراسم  محمد حسین قربانی،‌رئیس هیات برگزاری انتخابات نظام پزشکی، گزارشی از روند برگزاری این انتخابات ارائه کرده و علیرضا زالی، رئیس نظام پزشکی نیز گزارشی از وضعیت این تشکل و اقدامات انجام شده در ۴ سال گذشته را در این مراسم ارائه کرد.

بر اساس قانون و با حضور هیات نظارت مرکزی هفتمین دوره انتخابات نظام پزشکی، ابتدا هیات رییسه سنی در جایگاه حاضر و سپس هیات رییسه شورای عالی برای مدت دو سال انتخاب شدند.

با استقرار هیات رییسه منتخب در جایگاه مربوطه، پروسه انتخاب بازرسان سازمان نظام پزشکی (سه نفر)، یک نفر به عنوان رییس کل و اعضای شورای عالی (۲۵ نفر از گروه‌های مختلف شامل ۱۳ پزشک، سه داروساز، سه دندانپزشک، دو ماما، دو نفر از گروه آزمایشگاهیان و دو نفر از گروه‌های لیسانسیه‌های پروانه‌دار) آغاز شد.

در جریان این انتخابات دکتر ایرج فاضل با ۲۰۱ رای به عنوان رییس کل سازمان برای دوره چهار ساله پیش رو انتخاب شد.که حکم رییس کل سازمان نظام پزشکی باید به تایید رییس جمهور برسد.

همچنین دکتر رحمت الله حافظی دیگر کاندیدای کسب کرسی رییس کلی نظام پزشکی در جریان این انتخابات، ۲۹ رای را از آن خود کرد.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *