ششمین همایش چشم‌انداز صنعت فولاد

فوریه, 2016 بدون نظر آرشیو سال 1394, اخبار

همایش چشم انداز صنعت فولاد  با حضور مدیران صنعت فولاد کشور به همراه فعالان معدنی و تولیدکنندگان بزرگ فولاد در ایران و جهان  از امروز ۲۷ بهمن به مدت دو روز در مرکز همایشهای صدا و سیما آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز همایشهای صدا و سیما ؛ مهدی کرباسیان در این مراسم طی سخنانی افزود:‌ در شرایطی که کشور های مختلف جهان برای حضور در ایران اظهار علاقه مندی کردند و ما باید برای جذب این سرمایه های خارجی شرایط و بسترهای لازم را فراهم کنیم.

وی افزود: میزان مصرف فولاد یکی از شاخص های پیشرفت کشور هاست و میزان سرانه فولاد در کشور ما ۲۰۰ کیلوگرم است که این رقم با سرانه جهانی فاصله قابل توجهی دارد.کرباسیان ادامه داد: رقم سرانه مصرف فولاد باید از ۳۵۰ کیلوگرم بالاتر باشد تا ما به استانداراهای جهانی نزدیک شویم.وی گفت: در صورتی که طبق برنامه پیش برویم در برنامه ششم توسعه به رقم های مورد نظر در سال ۲۰۲۵ دست پیدا خواهیم کرد.

رئیس ایمیدرو با اشاره به اینکه کشور ما برای سال ۲۰۲۵ اهدافی را برای پیشرفت معین کرده است ، گفت : ‌اصلی ترین هدف برنامه ششم توسعه این است که ایران قوی ترین قدرت منطقه باشد و نرخ رشد ۸ درصدی پیش بینی شده در برنامه ششم تحقق یابد.

وی افزود: برای دستیابی به رشد ۸ درصدی باید ۲۵۰ میلیارد دلار سرمایه خارجی که رقمی حدودی ۵۰ میلیارد دلار سالانه است ، جذب شود.

کرباسیان گفت: سال ها تحریم ، ایران و کشورهای اروپایی را دچار مشکلات فراوانی کرده است و امیدواریم در شرایط پیش امده و رفع تحریم ها بتوانیم در زمینه فولاد به پیشرفت های قابل توجهی دست پیدا کنیم.

وی کاهش نرخ رشد اقتصادی چین ، ‌مازاد عرضه ، کاهش قیمت جهانی فولاد، ورود مواد جایگزین به جای فولاد را از جمله مهمترین مواردی دانست که سبب افت قیمت فولاد شده است.

کرباسیان درباره سه شاخصی که آینده فولاد ما را نشان می دهد ، گفت: منابع سنگ آهن، گاز و نیروی انسانی شاخصه های مهمی است که در داخل کشور وجود دارد و ما می توانیم با استفاده از آنها تولیدات فولاد را افزایش دهیم.

وی ادامه داد :‌ ما باید به غیر از صادرات بازارهای داخلی و منطقه ای را هم به دست بیاوریم.

وی گفت : مکان یابی نامناسب، محدودیت منابع، کاهش ارزش بورسی ، خصوصی سازی نامناسب،‌ قیمت تمام شده بالا و فناوری های قدیمی و ارزش افزوده پایین از مهم ترین چالش های پیشرو صنعت فولاد است.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *