ششمین همایش ملی مدیریت آلودگی هوا و صدا

ژانویه, 2018 بدون نظر آرشیو سال 1396

ششمین همایش ملی مدیریت آلودگی هوا و صدا روز سه شنبه ۳ بهمن ماه با حضور شهردار تهران در مرکز همایشهای صدا و سیما آغاز شد .

محمد علی نجفی شهردار تهران در این همایش  گفت:  دولت مصوبات خوبی در حوزه کمک ارگان‌های ذیربط به شهرداری تهران در حوزه کاهش آلودگی هوا دارد و وظایف همه دستگاه‌های مرتبط با آلودگی هوا تعیین شده و تکالیفی نیز برای آنها مشخص شده است.

وی ادامه داد: اما متاسفانه بیش از ۹۰ درصد مصوبه مربوط به وظایف سایر دستگاه‌ها تا کنون اجرایی نشده و در همین خصوص نامه‌ای به ریاست جمهوری نوشته‌ام و این موضوع را اعلام کردم که امیدوارم این مباحث مورد توجه دولت و مجلس قرار گیرد.

شهردار تهران با بیان اینکه امیدوارم اراده محکمی برای ورود به برنامه‌های عملیاتی جهت کاهش آلودگی هوا و صدا ایجاد شود، گفت:  هر گونه اختلال در تعادل عوامل محیط زیستی و فضای حیات انسان موجب اختلال در زندگی بشر می‌شود.

وی افزود : مهمترین آلودگی‌هایی که زندگی شهری را تهدید می‌کند به ترتیب آلودگی آب، هوا و صدا است که در شهر تهران نیز هر سه نوع به عنوان چالشی جدی پیش روی ما قرار گرفته است.

وی در ادامه گفت: البته در موضوع آلودگی آب کم و بیش با آن روبرو هستیم اما در حوزه آلودگی هوا و صدا می‌توان گفت که مهمترین چالش‌های محیط زیستی در شهر تهران است که نیازمند برنامه‌ای جدی و فعالیت‌هایی اساسی و منسجم برای حل آنها هستیم.

وی بیان کرد: در شهرداری تهران نیز امروز در حوزه کاهش آلودگی هوا راهبردهایی مد نظر قرار گرفته که کاهش مطلوبیت حمل و نقل شهری و توسعه حمل و نقل عمومی یکی از این راهکارهاست. البته در این مسیر همکاری سایر ارگان‌ها با شهرداری تهران نیز بسیار موثر است.

 

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *