مارس, 2016 بدون نظر آرشیو سال 1394, اخبار

ششمین جشنواره جایزه تعالی صنعت پتروشیمی با شعار تعالی سازمانی، تحول فرهنگی، توسعه پایدار امروز چهار شنبه ۱۲ اسفند در مرکز همایش‌ های بین‌ المللی صدا و سیما برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز همایشهای صدا و سیما ، مرضیه شاهدایی معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی در ششمین دوره جایزه تعالی صنعت پتروشیمی افزود: برای تکمیل طرحهای نیمه کاره و استفاده از فناوری روز دنیا نیاز به جذب سرمایه گذار داریم.

وی گفت: همچنین در واحدهای نصب شده مشکلاتی وجود دارد که باید برای رفع موانع تولید آن از جمله خوراک ،‌فناوری و ارتقای بهره وری اقدام کنیم.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی افزود: جلب سرمایه گذار و جذب سرمایه های خارجی بطوریکه بتوانند در طرحهای پتروشیمی به صورت مستقیم سرمایه گذاری کنند برای این صنعت حیاتی است.

وی همچنین در باره انتقال فناوری به صنعت پتروشیمی گفت: در دوران تحریم با تمام مشکلاتی که بود توانستیم موانع توسعه ای را رفع کنیم اما در بخش فناوری از فناوری روز دنیا عقب هستیم و به همین دلیل شرکت ملی صنایع پتروشیمی باید در این زمینه پیشقدم شود تا بتوانیم صنعت پتروشیمی را تکمیل کنیم.

شاهدایی با اشاره به اینکه در بخش بالادست پتروشیمی با تولید اتانول و کالاهای مشابه اقدامات خوبی انجام شده است تاکید کرد: در میاندست این صنعت جای کار زیادی وجود دارد و باید خوراک این بخش تامین شود.

وی افزود: این صنعت فناوری خاصی دارد که در دست شرکتهای خاص وجود دارد و ما تاکنون نتوانسته ایم تحت لیسانس این شرکتها اقدام کنیم اما تلاش می کنیم همزمان با انتقال فناوری نسبت به خرید لیسانس هم اقدام کنیم .

شاهدایی در خصوص احتمال حضور شرکت باسف آلمان در صنعت پتروشیمی ایران گفت: این شرکت در حال ارزیابی  برای حضور در بازار ایران است و هیچ تفاهم نامه و قراردادی امضا نکرده است اما شرکت ملی صنایع پتروشیمی همه شرایط را برای همه سرمایه گذاران فراهم کرده است و این شرکتها می توانند بدون دغدغه در بازار ایران حضور داشته باشند.

در این همایش همچنین با اهدای تندیس تعالی صنعت پتروشیمی از مدیران شرکتهای برتر این صنعت تقدیر شد.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *