می, 2016 بدون نظر آرشیو سال 1395, اخبار

مراسم اختتامیه سومین جشنواره هلال و رسانه امروز (چهارشنبه) در تالار خورشید مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد که در این مراسم از برگزیدگان این جشنواره تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز همایش های بین المللی سازمان صدا و سیما، همزمان با هفته هلال احمر که با شعار “بنی آدم اعضای یک پیکرند” در حال برگزاری است، در مراسم اختتامیه سومین جشنواره هلال و رسانه از برگزیدگان تقدیر شد. سومین جشنواره هلال و رسانه با حضور رییس و جمعی از معاونین و مدیران جمعیت هلال احمر و اعضای هیات داوران در بخشهای دیداری و شنیداری، کاریکاتور، یادداشت، مصاحبه، گزارش تصویری، داستان و … برگزار شد.

در جریان برگزاری این جشنواره، دکتر سیدامیرمحسن ضیایی، رییس جمعیت هلال احمر با اشاره به هفته هلال احمر و اهداف برگزاری جشنواره هلال و رسانه، درباره تشکیل انجمن تخصصی خبرنگاران و روزنامه نگاران در هلال احمر گفت: هلال احمر می‌تواند در موضوعات اجتماعی اقدامات زیادی انجام دهد و بر همین اساس از تشکیل انجمن تخصصی در موضوعات اجتماعی استقبال می‌کنیم.

وی با اشاره به خدمات هلال احمر ادامه داد: مردم به خوبی با خدمات امداد و نجات و همچنین داروخانه‌های هلال احمر آشنایی دارند، اما هلال احمر با توجه به ابعاد ملی و بین المللی و همچنین سابقه فعالیت ۹۴ ساله، از ظرفیت های بسیار بیشتری برخوردار است.وی به اظهارات رییس جمهور درباره هلال احمر اشاره کرد و افزود: اینکه در دنیا هیچ کسی به هلال احمر نگاه منفی ندارد، سرمایه بزرگی است و باید نگاه مردم در این زمینه را حفظ کرد و آن را ارتقا داد.

ضیایی همچنین به لزوم استفاده از ظرفیت رسانه‌ها در هلال احمر تاکید کرد و گفت: هلال احمر نهادی مردمی، از مردم و برای مردم است. در عین حال باید آموزشهای لازم را به مردم ارائه داد و جامعه را تاب آور کرد، بنابراین حلقه ارتباط ما با مردم، رسانه‌ها و هنر است و باید از این ظرفیت استفاده کرد.

وی افزود: رسانه می‌تواند در فعالیتهای اجتماعی جمعیت هلال احمر بسیار کمک کننده باشد. به عنوان مثال رسانه می‌تواند در ادامه “کمپین نه به تصادفات” که در نوروز کلید خورد، نقش موثری داشته باشد. از طرف دیگر رسانه حلقه واسطی میان جمعیت هلال احمر و مسوولان و تصمیم گیران است.

در ادامه حسین انتظامی، معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد نیز درباره برگزاری جشنواره رسانه و هلال گفت: اساس این حرکت، حرکت مقدسی است و لازم است هرکاری از دستمان برمی آید، در جهت ترویج فرهنگ داوطلبی که اساس کار این جشنواره است، انجام دهیم.

وی همچنین تاسیس انجمن تخصصی خبرنگاران و روزنامه نگاران در حوزه هلال احمر را پیشنهاد داد.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *