سمپوزیوم بین المللی ایران ١۴٠۴

مارس, 2017 بدون نظر آرشیو سال 1395, اخبار

پنجمین سمپوزیوم بین المللی ایران ۱۴۰۴ با حضور معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست، سفرا و نمایندگان کشورهای تونس، اکوادور، بلغارستان، ژاپن، تاجیکستان، افغانستان، اسپانیا، بلژیک، ونزوئلا، آلمان، عراق، مصر و بلاروس با محوریت مقررات ایمنی و کاهش آلاینده های زیست محیطی درمرکز همایش های صدا و سیما ۱۷ اسفند برگزار شد.
معصومه ابتکار رییس سازمان حفاظت محیط زیست در این همایش گفت : ما معتقدیم که آینده محیط زیست، جنگل، منابع طبیعی و به طور کلی ایران با نگاه توسعه پایدار در راستای حفظ محیط زیست گره خورده است.
وی گفت:صندوق ملی محیط زیست نیز به عنوان شتاب دهنده فناوری های سبز راه اندازی کردیم که می تواند موجب سرعت بخشیدن به برنامه ها در بخش ملی و بین المللی شود.
ابتکار با اشاره به اینکه سند چشم انداز۱۴۰۴ افق آینده کشور را مشخص می کند گفت: با استناد با آن می توانیم به اجماع و آینده ای روشن در تمام زمینه ها از جمله محیط زیست برسیم.
رییس سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: براساس این توافق قرار شد ایران ۴ درصد غیرمشروط و ٨ درصد مشروط به برداشته شدن کامل تحریم ها انتشار گازهای گلخانه ای خود را تا سال ٢٠٣٠ کاهش دهد.
وی به برگزاری شانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست در کشور اشاره کرد و گفت: معاون دبیر کل سازمان ملل در این نمایشگاه حضور داشت و به این موضوع تاکید داشت که اکنون زمینه همکاری برای استفاده از فناوری ها فراهم است.
ابتکار افزود: با بخش نفتی کشور قرارداداهای خوبی با هدف کاهش انتشار گاز از فلرها منعقد کرده ایم.
وی به نقش پسماند در انتشار گازهای گلخانه ای اشاره کرد و گفت: در زمینه پسماند همه به سمت سوزاندن خیز برداشته اند در حالی که در گام اول نباید پسماند تولید کنیم و در مرحله بعدی عملیات تفکیک انجام گیرد تا آنهایی که توان بازگشت به چرخه دارند دوباره مورد استفاده قرار گیرند. در زمینه پسماندهای ویژه زباله سوزها کارایی دارند.
رییس سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: در برنامه ششم توسعه به این مقوله توجه ویژه ای شده و در بودجه ۹۶ بحث محیط زیست و آب به عنوان محورهای اصلی دیده شده از این رو همگرایی خوبی در دولت ایجاد شده است.
گفتنی است ؛ در این مراسم برگزیدگان پنجمین سمپوزیوم بین المللی ایران ۱۴۰۴نیز معرفی و تقدیر شدند.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *