فوریه, 2016 بدون نظر آرشیو سال 1394, اخبار

پانزدهمین همایش روز ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان امروز ۹ اسفند با حضور وزیرصنعت و معدن و تجارت و جمعی از تولید کنندگان و صنعت گران در مرکز همایشهای صداو سیما برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز همایشهای صدا و سیما ؛نعمت‌زاده وزیر صنعت معدن و تجارت در این مراسم اظهار کرد: اقتصاد دارای سه شغل تولید، توزیع و مصرف است که همه آنها باید در خدمت سایر بخش‌ها باشند تا بتوانیم در بعد اقتصادی به رشدی مناسب دست یابیم.

وی با اشاره به انتخاب واحد‌های تولیدی که حقوق مصرف‌کنندگان را رعایت کردند، گفت: تمامی واحد‌های تولیدی باید از این واحد‌ها که توانستند امتیازی برای خدمت‌رسانی دریافت کنند، تأسی کنند.

نعمت‌زاده در عین حال تاکید کرد: باید از نظرات خیرخواهانه مصرف‌کنندگان و پیشنهادات آنها در جهت بهبود شرایط استفاده لازم صورت گیرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین با اشاره به حضور پررنگ مردم در انتخابات خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ملت ما نشان داد در خدمت نظام هستند؛ بنابراین ما نیز باید به وظایف خود عمل کنیم.

همچنین در ادامه مجتبی خسروتاج معاون وزیر صنعت به ضرورت توجه به فرهنگ و جایگاه مصرف کننده در کشور اشاره کرد و گفت: ما باید حقوق مصرف کننده را در چند سطح قیمت، کیفیت و خدمات مورد انتظار مصرف کننده دنبال کنیم.

وی اضافه کرد: در بخش قیمت هم باید دقت کرد که در قبل،‌حین و بعد از خرید خدمات لازم و اطلاع‌رسانی به مصرف کننده داده شود که هم دولت و هم تشکل‌ها باید به این موضوع اهمیت ویژه‌ای دهند، تا مصرف کننده قدرت انتخاب داشته باشد.

خسروتاج تصریح کرد: در طی سال‌های گذشته تصمیمات خلق‌الساعه سبب شده تا طبعات آن را تولید کننده و نهایتا مصرف کننده بدهد. چرا که مصوبات خلق‌الساعه در کار تولید و توزیع اخلال ایجاد می‌کند و بخشی از نوسانات قیمت ریشه‌اش در اخلالی است که در نظام تصمیم سازی بعضا از سوی دستگاه‌های دولتی و تشکل‌ها صورت می‌گیرد.

به گفته معاون وزیر صنعت فضای تجاری کشور باید از نظم خاصی برخوردار باشد و ما وقتی شوک به بازار وارد می‌کنیم همه چیز به هم می‌ریزد.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *