سپتامبر, 2016 بدون نظر آرشیو سال 1395, اخبار

دومین همایش نقش جامعه پزشکی در دفاع مقدس به همت سازمان نظام پزشکی و با همکاری بسیج جامعه پزشکی در ایام هفته دفاع مقدس و دهه ولایت عصر روز جمعه ۲ مهرماه با حضور وزیر بهداشت، فرماندهان لشکری و کشوری، رییس سازمان نظام پزشکی و روسای سازمان های مختلف در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد.
سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت در این همایش گفت: رفاقت و صمیمیت که مبنای آن انقلاب بوده است، همچنان پایدار بوده و جامعه پزشکی هم قبل از انقلاب و هم در دوران پس از انقلاب اقدامات زیادی انجام داده و شهدای زیادی را تقدیم کرده است.
وی با اشاره به اینکه پزشکان در فراز و نشیب انقلاب اسلامی فعال بودند، گفت: این افراد نیز در صف مقدم دفاع مقدس فعالیت کرده و در دوران جنگ تحمیلی کارنامه درخشانی دارند.
وزیر بهداشت اضافه کرد: جامعه پزشکی داوطلبانه جهت فعالیت و حضور در جبهه‌های نبرد سبقت داشت و جنگ و دفاع مقدس واقعاً آموزش‌ها و مهارت‌های پزشکی را به شکل اعجاب‌انگیزی ارتقا داد.
هاشمی ادامه داد: در حوزه جراحی نیز گنجینه‌های بی‌نظیری را به‌دست آوردیم که قابل‌عرضه به همه دنیا است.
وی گفت: یک شبِ جبهه با همه عمر ماها که هر کدام بعداً استاد،‌ دانشمند و وکیل شدیم، قابل عوض کردن نیست، ضمن اینکه جای دوستان ما اکنون خالی است و آنها دین به گردن ما دارند.
وی بابیان اینکه برای انقلاب و پایداری آن هزینه‌های زیادی شده و می‌شود گفت: به نظر می‌رسد باید شب و روز دعا کنیم که جزو منتظرانی باشیم که بر عهدمان وفا داریم. انقلاب در روزهای نخستین به دلیل صفا و صمیمیت ناشی از اخلاص سرعت خوبی را به‌خصوص در بخش اجرایی داشت، ولی امروز این سیر صعودی وجود ندارد.
وزیر بهداشت گفت: بخشی از این مسئله ناشی از اخلاق بوده و همچنین خدا باید کمک کند که معجزه‌ای رخ دهد و دستگاه‌های لَخت تحولی در آن ایجاد شود و با روحیه انقلابی مشکلات را حل کنیم.
گفتنی است ،در این همایش سه تن از پزشکان دوران مقدس از خاطرات خود گفتند و در پایان از پزشکان دوران دفاع مقدس تقدیر بعمل آمد.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *