اکتبر, 2019 بدون نظر آرشیو سال 1398

دومین همایش و نمایشگاه چشم‌انداز صنایع غیرآهنی ایران و فناوری‌های وابسته با نگاهی به تولید و بازار با حضور  وزیر صنعت، معدن و تجارت،  رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران و جمعی از صنعتگران و کارشناسان صنایع از امروز ۹ مهر ماه به مدت دو روز  در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما آغاز به کار کرد.

رضا رحمانی وزیر صمت در این همایش طی سخنانی افزود:  هر مسئولی و هر وزارتخانه‌ای بر اساس قانون باید قبل از تصمیم گیری با اهل فن اعم از تشکل ها، اصناف و اتاق بازرگانی مشورت کند تا تصمیمات پخته باشد.

وی بیان کرد :وزارت صنعت هفت محور را در برنامه‌های خود گنجانده است که معدن و صنایع معدنی یکی از آنها است. نقشه راه معدن بیش از ۷۰ سیاست دارد که مورد پیگیری وزارتخانه است. اکتشاف اولویت است و از برنامه‌های اساسی به شمار می‌رود.

وی در ادامه افزود: ساخت داخل در سال رونق تولید مورد توجه است. ما قطع به یقین مخالف خام فروشی هستیم. در حال حاضر توازن در زنجیره فولاد برقرار شده است. از مردم نیز دعوت به سرمایه‌گذاری در معادن کوچک می‌کنیم.

وزیر صنعت معدن و تجارت با تاکید بر اینکه نباید از واژه “تحریم‌های داخلی” استفاده کرد، از افتتاح واحد تولید الکترود گرافیتی اردکان با حضور فولاد مبارکه خبر داد و تصریح کرد: سال جاری همه صنایع ما موفق پیش رفته‌اند اما در فولاد خودکفاتر هستیم. نوید می‌دهیم تا پایان امسال حتما واحد الکترود گرافیتی اردکان را افتتاح خواهیم کرد.

گفتنی است ،دومین دوره این همایش با ۶ محور «توازن زنجیره تامین (اکتشاف تا محصول نهایی)، مصرف داخلی و صادرات در بازار صنایع غیرآهنی»، «صادرات در مواجهه با تحریم‌ها، آیین‌نامه‌ها و قوانین داخلی و زیرساخت‌ها»، «تامین سرمایه و تبادلات مالی داخلی و بین‌المللی»، «بومی‌سازی و رونق تولید در صنایع غیرآهنی»، «انرژی، آب، محیط‌‌زیست و اقتصاد چرخه‌ای در بهره‌وری صنایع غیرآهنی»، «بهره‌وری، تکنولوژی و نوآوری با نگاهی ویژه بر ارتباط صنعت و دانشگاه» برگزار خواهد شد.
این همایش دوروزه در قالب‌هایی چون ارائه سخنرانی و مقاله، پنل‌های تخصصی، کارگاه‌های آموزشی و نمایشگاه جانبی برگزار می‌شود.

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *