دومین اجلاس معدن و صنایع معدنی

دسامبر, 2016 بدون نظر آرشیو سال 1395, اخبار

دومین روز از اجلاس معدن و صنایع معدنی با حضور آیت الله هاشمی رفسنجانی ، وزیر صنعت و معدن و تجارت و جمعی از مسئولین و صاحب نظران امروز یکشنبه ۲۱ آذر در مرکز همایشهای صدا و سیما برگزار شد.
محمدرضا نعمت‌زاده در این اجلاس با بیان اینکه ما در کشور از حدود هفت تا هشت درصد معادن مطلع هستیم، گفت: البته به استثنای معادن نفت و گاز که در جنوب و شمال شرقی کشور هستند، ما به دلیل شرایط زمین‌شناسی اطلاع چندانی از دیگر معادن نداریم.
وی با بیان اینکه تاکنون ۴۸ میلیارد تن ذخیره اثبات شده به ثبت رسیده است، افزود: قطعاً این میزان بیشتر است و ما برنامه‌هایی را شروع کردیم تا اکتشافات عمقی را افزایش دهیم.وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به وجود معادن مصالح ساختمانی و سنگ‌های ساختمانی در کشور گفت: ذخایر سنگ‌های تزئینی ساختمان که تاکنون کشف شده ۱.۸ میلیارد تن است و ما حدود ۲.۸ میلیارد تن ذخیره شناخته شده سنگ آهن داشتیم و امیدواریم ذخایر بیشتری در شرق کشور داشته باشیم.
نعمت‌زاده با اشاره به اینکه اکتشافات را از شمال خراسان رضوی شروع کرده‌ایم، افزود: این اکتشافات تا دریای عمان در عمق ۲۰ کیلومتری انجام شده و به زودی نتایج آن ارائه می‌شود.وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه نزدیک به ۱۰۰ هزار کیلومتر مربع معادن امیدوارکننده داریم گفت: در زمینه تکمیل تولید زنجیره معادن همیشه متهم بوده‌ایم که این زنجیره تا محصول نهایی، تکمیل نیست و مواد خام معدنی را صادر می‌کنیم. در این راستا طرح‌هایی را به اجرا رسانده‌ایم.
وی در بخش محصول مس نیز با اشاره به اینکه باید محصول نهایی مانند کابل، سیم و سایر تکنولوژی‌های الکترونیک را صادر کنیم، گفت: ما ظرفیت‌های خوبی در صنایع پایین دستی آهن ایجاد کرده‌ایم و امیدواریم که کشور بی‌نیاز شده و صادرات انجام شود.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *