دهمین کنفرانس بین المللی تجارت جهانی مبلمان

دسامبر, 2017 بدون نظر آرشیو سال 1396

دهمین کنفرانس بین المللی تجارت جهانی مبلمان ، طراحی ، هنر دکوراسیون و صنایع و  جشنواره طراحی ایرانی ( دکو ۲۰۱۷)روز یکشنبه ۱۲ آذر در مرکز همایشهای بین المللی صداوسیما برگزار شد.

مظفر علیخانی دبیر کل دهمین کنفرانس بین المللی تجارت جهانی مبلمان ، طراحی ، هنر دکوراسیون و صنایع و  جشنواره طراحی ایرانی گفت: برگزاری دهمین کنفرانس بین المللی تجارت جهانی مبلمان ایران، زمینه و فرصت مناسب را برای نقش‌آفرینی مردم و فعالان اقتصادی در تحقق  اقتصاد مقاومتی دراین صنعت است.

وی افزود: همه ما موظفیم مشکلاتی که بر سر راه تحقق اقتصاد مقاومتی و توسعه صادرات در حوزه مبلمان و دکوراسیون  هست را برداریم و این کار به پیگیری و جسارت نیاز دارد .

دبیر کنفرانس دکو ۲۰۱۷ افزود: گسترش زیرساخت‌های مورد نیاز، برنامه‌ریزی تولید ملی متناسب با نیازهای صادراتی، شکل دهی بازارهای جدید، تنوع بخشی پیوندهای اقتصادی با کشورهای منطقه، ایجاد ثبات رویه و مقررات صادرات در بازارهای هدف از الزامات موثر بر توسعه صادرات و تحقق اقتصاد مقاومتی است که باید در تمامی سطوح جامعه تقویت شود.

وی در خصوص توسعه صادرات در این صنعت تصریح کرد: تولید کننده خوب الزاماً صادر کننده خوبی نیست و برای توسعه صادرات به نهادهای حد واسط به عنوان تسهیل گران این عرصه نیاز داریم و باید آن را مورد توجه قرار دهیم .همچنین توسعه صادرات و دستیابی به بازارهای منطقه ای و جهانی و کشورهایی که امروز به عنوان اقتصادهای رو به رشد در منطقه مطرح هستند می تواند هدف بسیار خوبی باشد.

دبیر کنفرانس دکو ۲۰۱۷ در ادامه با بیانگر اینکه برگزاری این کنفرانس باعث شده رشته طراحی در صنف مبلمان در دستور کار قرار گیرد گفت: با راه اندازی رشته طراحی مبلمان در بحث دانشگاه و مطالعات علمی خوبی اتفاق افتاد  و خروجی روشنی نیز داشت.

در ادامه مراسم معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: می توان با استفاده از مدیریت تجارت در بخش بین الملل، تولید فکر تا ایده از تولید تا بهره برداری، فرایند تولید و فروش را ساماندهی کرده و سهم بیشتری از بازار داخلی، منطقه ای و بین الملل به دست آورد.

محسن صالحی‌نیا معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: وابستگی این صنعت به این صنایع کوچک و صنوف خدماتی و ارزش افزوده ای که در زنجیره تامین خود ایجاد می کند از صنایع مهم است و حدود ۸ هزار واحد در این صنعت مشغول به کار هستند که بخشی از انها واحدهای کوچک و بخش دیگری واحدهای متوسط هستند که عمدتا در شهرکهای صنعتی مشغول به فعالیتند.

وی ادامه داد: بر اساس براوردها ۷۰ هزار نفر اشتغال در این صنعت وجود دارد که ۵۶ هزار نفر آن در واحدهای صنفی و ۲۴ هزار نفر در واحدهای صنعتی مشغول به کارند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: در جهت حمایت از این واحدها سیاست های واحدی وجود دارد و با تشکلهای موجود در این بخش تلاش می شود تا از بهبود تولید، تجارت و صادرات در این صنعت حمایت شود.

صالحی‌نیا با بیان اینکه این کنفرانس در سطح بین المللی برگزار شده و در زمینه های مختلف از تولید، برندسازی و خدمات برنامه ریزی های مختلفی پیش بینی شده است عنوان کرد: مخاطبین این حوزه با ایجاد کارگاه های آموزشی اهدافی را دنبال می کنند و در تلاش هستند ضمن ارتقا ارزش افزوده و اشتغال پویایی لازم را برای این صنعت فراهم کنند.

 

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.