جشنواره ملی فرهنگی هنری ایران ساخت

ژانویه, 2017 بدون نظر آرشیو سال 1395, اخبار

آئین اختتامیه نخستین جشنواره ملی فرهنگی هنری ایران ساخت شامگاه شنبه ۱۸ دی با حضور معاون اول رئیس جمهور و جمعی از اهالی فرهنگ و هنر کشور در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار شد.
جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور در این مراسم با اشاره به جشنواره «ایران ساخت»، بیان کرد : موضوع این جشنواره از جهات مختلف برای کشور مهم است. جمعیت ما جوان است و مطالباتی دارد که یکی از اصلی‌ترین این مطالبات این است که باید این جمعیت و نسل جوان به آینده زندگی و کاری خود اطمینان داشته باشد.
وی اضافه کرد: کشور ما از لحاظ اقتصادی در شرایط خاصی قرار گرفته است. ما در سال‌های گذشته با تحریم‌های ظالمانه قدرت‌های بزرگ روبرو بودیم و اقتصاد کشور با دشواری‌هایی روبرو شد و نتوانست همزمان با نیازها توسعه و رشد پیدا کند. برای این که بتوانیم توسعه اقتصادی داشته باشیم و اقتصاد به نقطه‌ای برسد که پاسخگوی مطالبات باشد، باید به جای برسیم که فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاران احساس کنند می‌توانند کار و سرمایه‌گذاری کنند.
وی با بیان این که فضای فرهنگی حاکم بر فضای اقتصادی باید مناسب باشد، افزود: فعال اقتصادی باید احساس کند که جامعه به او اهمیت می‌دهد و برایش احترام قائل است و هم سرمایه و هم خودش امنیت دارد. ما در این دولت تلاش کردیم شرایط مناسب را برای فعالیت اقتصادی ایجاد کنیم و خوشبختانه همزمان سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به عنوان مجموعه‌ای که می‌تواند کشور را به سمت شکوفایی و حرکت پیش ببرد، ابلاغ شد.
جهانگیری همچنین گفت: ما در اقتصاد دانش‌بنیان به این موضوع بیشتر توجه داریم و اقتصاد دانش‌بنیان متکی به فکر، دانش و مغز جوان‌های ما است. در همین مدت بیش از ۳۰۰۰ شرکت دانش‌بنیان در کشور شناسایی شد که فروش آن‌ها بالغ بر ۳۰ هزار میلیارد تومان است که با شیب تندی در حال جلو رفتن است.
معاون اول رئیس‌جمهور در پایان اظهار کرد: ما باید تلاش کنیم با استفاده از فرهنگ‌ و ابزارهای هنری برای ماندگار کردن اقتصاد مقاومتی و تولید داخلی کاری کنیم که مردم تشویق شوند از کالای ایرانی استفاده کنند.
این جشنواره در دو بخش مردمی و حرفه‌ای و در بخش‌هایی مثل ادبیات، هنرهای تجسمی، رسانه و… برگزار شده است.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *