جشنواره ملی تعالی مدیریت تعاونی ها

نوامبر, 2016 بدون نظر آرشیو سال 1395, اخبار

پنجمین جشنواره ملی تعالی مدیریت تعاونی ها با رویکرد نوآوری و تحول در مدیریت و بهره وری تعاونی ها روز سه شنبه ۲ آذر در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد.
سید حمید کلانتری معاون امورتعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این همایش با بیان اینکه تعاونی ها باید الگویی برای توسعه اقتصاد کشور باشند گفت: دو گروه در ارتقا تعاونی ها موثرند؛ نخست دولت و سپس خود تعاونی ها که سهم عمده ای در این ارتقا دارند.
کلانتری درباره اینکه آیا دولت باید به تعاونی ها یاری رساند افزود: با این موضوع که دولت باید کمک های مالی به تعاونی ها ارائه دهد مخالفم بلکه این تعاونی ها هستند که باید خودشان رشد کنند و ترویج دهنده تعاونی ها باشند در واقع دولت وظیفه توانمندسازی و مشوق سازی دارند و آنان نباید خود را نیازمند دولت بدانند.
وی با تأکید بر بهم پیوستن تعاونی های کوچک و خرد به یکدیگر افزود: تعاونی های کوچک با پیوستن به یکدیگر باعث موفقیت بیشتر در زمینه کارکردها، افزایش سرمایه و در نتیجه درآمد و سود بیشتر خواهند شد.
معاون وزیر تعاون افزود: هنر دولت این است که میدان را برای نقش آفرینی تعاونی ها باز کند و تعاونی ها در این فضا با نوآوری و نظارت بر خود، توسعه یابند و با این کار تعاونی ها به مظهر اتحاد، اشتغال و افزایش بهره وری در کشور تبدیل می شوند.
در این جشنواره که به همت خانه تعاونگران ایران برگزار شد، معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی و مدیران تعاونی ها و تعاونگران برتر سراسر کشور حضور داشتند.
گفتنی است ، در پایان این جشنواره از میان شرکت ها، اتحادیه ها و اتاق های تعاون کشور در بخش های مختلف اعم از تولید، توزیع، خدمات و کشاورزی بر اساس ارزیابی عملکرد و با توجه به میزان استقرار نظام های مدیریتی و جامعی که داشتند، ۳۵ تعاونی برتر جایزه ملی تعالی مدیریت تعاونی را دریافت کردند.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *