جشنواره تولیدملی ، افتخار ملی

فوریه, 2016 بدون نظر آرشیو سال 1394, اخبار

سیزدهمین جشنواره تولیدملی ، افتخار ملی به منظور تقدیر از مدیران واحدهای برتر صنعتی از سوی خانه صنعت و معدن در مرکز همایش های بین المللی صداو سیما برگزار شد.

محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت معدن و تجارت در این مراسم  افزود: از نمایندگان مجلس شورای اسلامی درخواست کرده ام که دست به دست هم دهیم و موانع پیش روی فعالیت های اقتصادی را به حداقل برسانیم.
وی اضافه کرد: در سال جاری، مجلس هر هفته یک طرح را در قالب های عادی، یک فوریت و دو فوریت طراحی کرد که با این وضعیت، نه تنها مانعی برداشته نخواهد شد بلکه مانعی هم اضافه خواهد کرد.
نعمت زاده با تاکید بر اینکه امروز ما به قانون جدید نیاز نداریم بلکه باید مقررات زدایی کنیم گفت: در شرایط کنونی، اگر مجلس می خواهد یک ماده واحده تصویب کند، باید بجای آن سه ماده واحده را حذف کند.
وی با تاکید بر اینکه فرصت حضور سرمایه گذاران خارجی را نباید از دست دهیم، گفت: ما زمینه را فراهم می کنیم و فعالان بخش خصوصی داخلی باید در این زمینه ورود پیدا کنند.
نعمت زاده گفت: در ۱۰ سال گذشته میزان سرمایه گذاری در حوزه تولید و صنعتی در کمترین حد ممکن بوده و منحنی سرمایه گذاری کشور رو به پایین بوده و این شرایط پارسال مقداری بهبود داشت.
وی با تاکید بر اینکه چرخ های متوقف و راکد حوزه صنعت باید بیشتر تغذیه شود، گفت: در حوزه صنعت و معدن ۸۰ درصد تسهیلات به بخش سرمایه در گردش پرداخت شده است؛ اگر سرمایه گذاری نشود تولید ملی و اشتغال حل نخواهد شد.
وزیرصنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: شرایط کنونی، بهترین فرصت است که با مشارکت خارجی ها بتوانیم حرکتی جدید در کشور ایجاد کنیم و شاهد رشد اقتصادی باشیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امروز در جلسه هیات دولت، گزارش هایی مطرح شد که نشان می دهد نگرش جامعه بین الملل نسبت به کشور ما مناسب تر شده است؛ عظمت و عزت نظام جمهوری اسلامی ایران امروز پیامی می دهد که دیگران باید از آن به بزرگی یاد کنند.
نعمت زاده با اشاره به دستیابی به توافق هسته ای، گفت: با حمایت مردم و تائید رهبر معظم انقلاب روند مذاکرات به اینجا رسید؛ موانع از پیش روی کارآفرینان و فعالان اقتصادی برداشته شد.
گفتنی است ، تقدیر از ۲۵ واحد صنعتی و معدنی نمونه ملی از نماهنگ ۳۷ سال مجاهدت جهاد گران عرصه کار و تولید در راه آرمان های امام (ره) و انقلاب رونمایی شد.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *