می, 2016 بدون نظر آرشیو سال 1395, اخبار

هجدهمین جشنواره تجلیل و تکریم خیرین مدرسه ساز با حضور وزیر آموزش و پرورش ،معاون اول رییس جمهور ، جمعی از  از خیرین خیرین مدرسه ساز کشور، مجمع خیرین استان تهران، استاندار تهران، فرمانداران، ائمه جمعه، مدیران عامل مجامع خیرین شهرستان های استان تهران و مدیران آموزش و پرورش مناطق در مرکز همایشهای صدا و سیما برگزار شد.

فانی وزیر آموزش و پروش در این جشنواره افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی روزانه میانگین ۷ کلاس درس توسط خیرین ساخته شده و در مجموع از ۵۰۰ هزار کلاس درس کشور بیش از ۱۰۰ هزار کلاس درس توسط یا با مشارکت خیرین احداث شده است.

فانی با بیان اینکه مدرسه‌سازی یک صالحه باقی است، افزود: اکنون ۲٫۵ میلیون دانش‌آموز از بین حدود ۱۳٫۵ میلیون دانش‌آموز کشور در مدارس خیّرساز مشغول تحصیل هستند.

وی افزود: مدرسه‌سازی، مدرسه‌یاری و مدرسه‌داری از شعارهایی است که در جمع خیرین مطرح می‌کنیم و امروز نیز خیرین فراوانی داریم که در اداره مدرسه، تأمین تجهیزات و هزینه‌های جاری کمک می‌کنند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در دولت یازدهم شاهد عنایات خاص به آموزش و پرورش هستیم، تصریح کرد: با توجه به اینکه آموزش و پرورش متعلق به تمام ایران است یقیناً یک وزارتخانه قادر به اداره ۱۰۵ هزار مدرسه با بیش از ۱۳ میلیون دانش‌آموز و یک میلیون فرهنگی نیست و همه باید به آموزش و پرورش کمک کنند.

وی تصریح کرد: یکی از سیاست‌های ۵ گانه آموزش و پرورش در دولت یازدهم توسعه مشارکت است که یکی از مصادیق آن حضور خیرین مدرسه‌ساز، مدرسه‌یار و مدرسه دار است.

وی ضمن اشاره  به اینکه اکنون حدود یک سوم فضاهای آموزشی کشور استاندارد نیست، بیان کرد این بدان معنا است که یک زلزله حدود ۵ ریشتری می‌تواند این مدارس را تخریب کند و لذا نیاز به یک جهاد مدرسه‌سازی در مقاوم‌سازی مدارس داریم که دولت و خیرین می‌توانند زمینه‌های آن را فراهم کنند.

وی با اشاره به مذاکراتی  که با رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور در خصوص استاندارد سازی مدارس داشته است، گفت: قرار  است تا آخر برنامه ششم توسعه این یک سوم مدارس ناامن و نا ایمن را به مدارس ایمن تبدیل کنیم.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به میزان تعهدات خیرین مدرسه‌ساز گفت: سال گذشته بیش از ۷۵۰ میلیارد تومان تعهد خیرین در مدرسه سازی بود و امسال با برآورد اولیه انتظار می‌رود ۱۰۰۰ میلیارد تومان تعهد خیرین در مدرسه‌سازی باشد.

گفتنی است ، در این مراسم از تعدادی از خیرین مدرسه ساز با اهدای لوح تقدیر و تندیس تجلیل شد؛ همچنین از محمدعلی نجفی وزیر اسبق آموزش و پرورش به عنوان خیر مدرسه ساز نیز تجلیل شد.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *