بیستمین همایش معرفی یکصد شرکت برتر

فوریه, 2018 بدون نظر آرشیو سال 1396

بیستمین همایش معرفی یکصد شرکت برتر با حضور وزیر صنعت ،معدن و تجارت روز یکشنبه ۲۹بهمن در مرکز همایشهای صدا و سیما برگزار شد شریعتمداری وزیر صنعت ،معدن و تجارت در این همایش  گفت: در آمدهای ارزی کشور سالانه ۱۰۰ میلیارد دلار و هزینه های ارزی ۷۰ میلیارد دلار است و شرایط خوب است هر چند در بخش ارزی اخیراً اتفاقاتی رخ داده ، اما قطار در ریل قراردارد و ما از رشد منفی۱۰ درصد صنعتی فاصله گرفتیم و در بخش صنعت همراه با رشد مثبت حدود ۶ درصد در این سالها مواجه هستیم.
وی گفت: ما باید جوانان را به آینده کشور امیدوار نگهداریم، در این ۱۰ ماه امسال ۱۶ هزار تقاضای سرمایه گذاری داشتیم که این یک شاخص مثبت است هر چند اقتصاد ما نسبت به اقتصاد جهان رقابتی نیست اما روند ما رو به رشد است.
وی گفت: از ۲۲۴ شرکت خارجی متقاضی تاسیس ۵۵ واحد به بهره برداری رسیده است، کشور گامهای خود را برای رشد اقتصادی مستحکم می کند که دستاورد ارزشمند انقلاب است.
شریعتمداری افزود: در برخی سالهای کل سرمایه گذاری عمرانی درکشور کمتر از ۱۰ هزار میلیارد تومان بوده است در حالیکه در دولت یازدهم ۳۰ هزار میلیارد تومان بوده است که رشد قابل توجهی است.
وی گفت: در بودجه ۹۷ مبلغ ۴۰ هزار میلیارد تومان برای توسعه عمرانی سرمایه گذاری پیش بینی شده است.
شریعتمداری افزود: در ۱۰ ماه امسال حدود ۴۷۰۰ واحد جدید صنعتی به بهره برداری رسیده و این روند نسبت به سال قبل رشد نشان می دهد.
وی گفت: ۱۰۳ درصد در بهره برداری از واحدهای صنعتی با رشد فیزیکی بالاتر ۶۰ درصد جلو هستیم.
شریعتمداری افزود: از مهمترین موضوعات در بررسی شاخص ها توجه همزمان به نقاط قوت و ضعف است که جای تقدیر دارد.
وی گفت: هر چند نفت نعمت بزرگی برای کشور است اما باید به صادرات غیر نفتی توجه بیشتری کنیم، کشوری که راهبرد توسعه صنعتی آن به صادرات غیر نفتی توجه دارد باید در طبقه بندی شرکت های به موضوع صادرات توجه بیشتری داشته باشد و در موضوع صادرات هم به توسعه بازارها توجه کند.
شریعتمداری افزود: بررسی شرکت های برتر نشان می دهد بانک ها در کشور در رتبه نخست قرار دارند در حالیکه در ۵۰۰ شرکت اول جهان بانک ها در رتبه پنجم حضور دارند و باید فکری شود.

 

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *