بزرگداشت روز ملی کیفیت

نوامبر, 2016 بدون نظر آرشیو سال 1395, اخبار

مراسم بزرگداشت روز ملی کیفیت و اختتامیه سیزدهمین دوره جایزه ملی کیفیت ایران روز سه شنبه ۱۸ آبان با حضور معاون اول رییس جمهو ، وزیر نفت ،رییس سازمان استاندارد رییس سازمان استاندارد در مرکز همایشهای صدا و سیما برگزار شد.
زنگنه وزیر نفت در این مراسم گفت: در مقوله کیفیت که رعایت استانداردها را می طلبد ، در فرآورده های تولیدی که در کشور مصرف می شود و فرآورده های نفتی که باید حداقل های استاندارد اجباری را داشته باشد تا کیفیت قابل قبول برای مردم و محیط زیست را تامین کند.
وی گفت: بخش دیگر کار ما مربوط به تجهیزات و کالاهاست ، کالاها و تجهیزات مصرفی در صنعت نفت باید از بالاترین استانداردها برخوردار باشد چرا که حتی یک پیچ غیر استاندارد هم نمی توانیم در این صنعت استفاده کنیم.
وی گفت: همه ما اگر می خواهیم درست زندگی کنیم باید استانداردها را رعایت کنیم ، استاندارد ملی به معنی این نیست که آنچه در دنیا به آن رسیده اند کنار بزنیم و خودمان استاندارد تعریف کنیم.
زنگنه افزود: استانداردهای فرآیند هم در دوران اجرای طرح و هم در دوران بهره برداری باید رعایت شود ، کیفیت محصول اسانتر از استاندارد فرایند است چون با فرایند غلط نمی توان به محصول با کیفیت رسید.

زنگنه افزود: همکاری مجموعه صنعت نفت با سازمان ملی استاندارد ثمربخش است و باید این همکاری با هدف حفظ و بهبود کیفیت و افزایش سطح کیفی زندگی شهروندان ادامه یابد ، اگر بخواهیم صادرات داشته باشیم در حوزه های مختلف نفت ، گاز و پتروشیمی باید کیفیت و استاندارد بالایی داشته باشیم.

زنگنه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدامات انجام شده برای قطع وابستگی به واردات بنزین و تولید بنزین با کیفیت گفت: میزان توزیع بنزین یورو ۴ که در آغاز کار دولت تدبیر و امید صفر بود اکنون روزانه به ۲۸ میلیون لیتر رسیده که به ۳۰ میلیون لیتر افزایش خواهد یافت و بزودی با وارد مدار شدن پالایشگاه ستاره خلیج فارس این میزان به روزانه ۴۰ میلیون لیتر و با بهره برداری از ظرفیت کامل ان در اینده از مرز ۶۵ میلیون لیتر عبور خواهد کرد.

در این مراسم پیام رئیس مجلس شورای اسلامی به مناسبت روز ملی کیفیت قرائت شد .

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *