بزرگداشت روز ملی اصناف

ژوئن, 2019 بدون نظر آرشیو سال 1398

بزرگداشت روز ملی اصناف با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و اعضای پارلمان اتاق اصناف ایران در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار شد.

رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت در این همایش گفت: هدف‌گذاری سال گذشته برای ایجاد ۲۵۰هزار شغل در حوزه اصناف، محقق شده است و ۱۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه در بخش صنعت و معدن، آماده افتتاح است.

وی افزود :  رشد ۱۲ درصدى صدور پروانه‌هاى صنفى بیانگر این است که ما به تعهداتمان در بخش اصناف عمل کردیم.

رحمانی تصریح کرد: اصناف حلقه واسط بین تولیدکننده و مصرف کننده هستند از این رو باید شعار امسال را با فعالیت اصناف مرتبط کنیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه هر روز از سازمان حمایت گزارش قیمت ١٠٠ قلم کالاى پرمصرف را مى‌گیرم، اظهار کرد: قیمت شکر بیش از حد مصوب بود که دستور بر کاهش و تنظیم بازار را دادیم.

وی بیان کرد: مذاکراتی هم درباره شکر با وزارت جهاد انجام داده‌ام، چراکه آنها مسئولیت تأمین و عرضه شکر را دارند؛ اما به هر حال قیمت شکر کاهش یافته، ولی هنوز به نرخ متعادل نرسیده است. در مورد گوشت و مرغ به این نرخ‌های مصوب در بازار کاملاً رسیده‌ایم.

رحمانی با بیان اینکه برنامه ایجاد سامانه مدیریت توزیع کالا در سطح کشور در دستور کار قرار دارد و سامانه افق را به همین منظور ایجاد کردیم، گفت: در بحث اصلاح قانون نظام صنفى هم کارهاى خوبى انجام شده و من پیگیر آن هستم.

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *