اکتبر, 2016 بدون نظر آرشیو سال 1395, اخبار

مراسم رونمایی از فیلم «ابو زینب» (راز پنهان) عصرروز پنج‌شنبه ۸ مهر با حضور برخی از هنرمندان و سینماگران در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار شد.
«علی غفاری» کارگردان این فیلم با اعتراض به حذف درس شهید فهمیده از کتب درسی گفت: در فیلم «ابو زینب» تلاش کردم تفاوت فرهنگ استشهادی با انتحاری را به نمایش بگذارم.
وی افزود: متاسفانه امروز شهادت با عزت، مومنانه و صادقانه استشهادی را گروه‌های تکفیری مصادره کرده و ترجمه کثیفی از این عملیات استشهادی را به مرحله اجرا می‌گذارند در این فیلم تلاش کردم تفاوت عملیات انتحاری و استشهادی را تا آنجایی که توان داشتم به نمایش بگذارم.
وی در ادامه گفت: نام شهید فهمیده در تاریخ مقاومت ایران ثبت شده متاسفانه این چند روز شاهد حذف درس کلاس ششم ابتدایی با عنوان رهبر کوچک بودیم و مسئولین آموزش و پرورش اعلام کردند این درس را به صورت شفاهی به دانش‌آموزان ارائه خواهند داد این یک فاجعه است امیدواریم چراغ شهادت و مقاومت هیچ‌گاه خاموش نشود.
در ادامه مراسم پس از پخش آنونس فیلم و بخش‌هایی از پشت ‌صحنه اثر علی زائر نماینده خانواده عامر کلاکش برای دریافت لوح تقدیر و سپاس از خانواده این شهید به روی سن آمد و گفت: من از همه حضار همچنین حجت‌الاسلام کریمیان تشکر می‌کنم این فیلم مولود زحمات ایشان،‌ علی غفاری به عنوان کارگردان، مرتضی شعبانی به عنوان تهیه کننده، رضا اسکندر و کل گروه فیلم‌سازی است. امیدواریم شاهد این تولیدات بیش از پیش باشیم.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *