مارس, 2016 بدون نظر آرشیو سال 1394, اخبار

همایش استقامت ملی در تولید و خدمات با رویکرد حمایت از خدمات و تولیدات ملی در مقابل ورود کالا و شرکت های خارجی در پسا تحریم روز سه شنبه ۱۸ اسفند در مرکز همایش های صداو سیما برگزارشد .
این اجلاس فرصت رویارویی فعالان و نمایندگان بخش خصوصی و غیر دولتی با حضور سرمایه گذاران و متخصصین را فراهم کرده است که در راستای رفع تحریم ها و بازنمایی فرصت ها و چالش های و افق های پیش رو در پسا تحریم و با هدف حمایت از تولید کنندگان داخلی در شرایط ورود کالا های مصرفی واراداتی در حوزه های صنایع خودرو سازی ،غذایی دارویی ،بهداشتی و بررسی راهکارهای تشویق مصرف کنندگان به منظور استفاده از کالاهای های ایرانی است.

هدف از برگزاری این همایش ، ایجاد فرصت ها هم اندیشی و تبادل دستاوردهای فعالان در حوزه تولید و خدمات، بررسی راهکارهای توسعه و تولیدات ملی با محوریت خوداتکایی ، بررسی علل کامیانی یا عدم توفیق اجرای ساسیت های کلی نظام در حوزه صنایع پایه ، شناسایی سهم ، نقش و اثر بخشی سرمایه گذاران و شرکای تجاری خارجی در صنایع و فراهم نمودن زمینه ایجاد سرمایه گذاران و رفع موانع سرمایه گذاری خارجی در کشور مطرح شده است .

در این نشست یک روزه بررسی راهکار های تحقق سیاست های کلی در حمایت از تولیدات و خدمات ملی ، بررسی اثرات رفع تحریم و تحولات در تولید ملی ، بررسی فرصت های اشتغال زایی و جذب نیروهای در صنایع ، مورد بحث و بررسی قرار گرفت .

این نشست به عنوان چهاردهمین دوره از اجلاس های تخصصی بخش خصوصی ،تعاون و غیر دولتی که مشتکل از حضور اعضاء و نمایندگان اتاق بازرگانی ، اعضا و فعالان اتاق تعاون ایران ، اتاق اصناف و دبیر خانه توسعه صنایع ملی ایران بود برپا شد.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *