اجلاس معدن و صنایع معدنی

دسامبر, 2016 بدون نظر آرشیو سال 1395, اخبار

دومین همایش معدن و صنایع معدنی با حضور جمعی از کارشناسان داخلی و خارجی از امروز شنبه ۲۰ اذر ماه به مدت دو روز در مرکز همایشهای بین المللی صدا و سیما آغاز به کار کرد.
مهدی کرباسیان رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن در این همایش گفت : وضع ما در تولید معدن مطلوب است اما به اندازه کافی در حوزه اکتشاف کار نشده است.
وی با بیان اینکه معادن خوبی در حوزه سنگ آهن، طلا، روی، مس و سایر حوزه ها داریم، گفت: در حوزه سنگ آهن و طلا هم ذخایر خوبی داریم.
کرباسیان افزود: آمادگی داریم با سرمایه گذاران داخلی و خارجی شریک شویم و کار اکتشافی و بهره برداری را به انجام رسانیم.
وی گفت: طرح جامع فولاد در دو سال گذشته شروع شد و بر اساس آن در سال ۲۰۲۵ باید ۵۵ میلیون تن فولاد تولید کنیم.
رئیس سازمان ایمیدرو گفت: صنایع فولادی که در کنار خلیج فارس و آبها راه اندازی می شوند از مزایای ارزش افزوده بیشتری برخوردار هستند.
مهدی کرباسیان افزود: در حوزه مس اقدامات خوبی شده و تعدادی طرح نیمه تمام داریم که با حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی تکمیل خواهد شد.
کرباسیان هدف از برگزاری همایش را اعلام ظرفیت های ایران به سرمایه گذاران خارجی و داخلی و همچنین مذاکره شرکت های ایرانی و خارجی برای سرمایه گذاری دانست.
وی افزود: از طرح هایی که به صرفه جویی در استفاده از آب و انرژی و حفظ محیط زیست توجه بالایی داشته باشد، استقبال می کنیم.
گفتنی است ، دومین اجلاس معدن و صنایع معدنی ایران(IMIS۲) از صبح امروز شنبه ۲۰ آذر ماه با حضور مدیران ارشد شرکت های معتبر معدنی، صنایع معدنی، امور مالی و بانکی، مشاوره ای داخلی و خارجی و همچنین سفرای کشورهای مختلف در مرکز همایشهای صدا و سیما آغاز شده و تا فردا ادامه خواهد داشت .

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *