آگوست, 2016 بدون نظر آرشیو سال 1395, اخبار

اجلاس مدیران و روسای شرکت های بزرگ تولیدی و خدماتی نمومه (هفتمین اجلاس روسای صنعت،تجارت و اقتصاد ایران(آیتک ) روز سه شنبه ۲۷ مرداد در مرکز همایشهای صدا و سیما برگزار شد .
نعمت زاده وزیر صنعت، معدن ، تجارت در این اجلاس گفت: بنگاه های بزرگ در کشور و در جهان مزایای زیادی دارند و پل ارتباطی بسیار خوبی بین صنایع کوچک و بزرگ هستند.
وی گفت: یکی از وظایف بنگاه های بزرگ حمایت از بنگاه های متوسط و کوچک است و این دو بخش لازم و ملزوم هم هستند.
نعمت زاده با اشاره به اینکه صنعت و کشاورزی مکمل هم هستند ، افزود: بنگاه های بزرگ توان تأمین منابع مالی خوبی دارند و اگر از داخل تجهیز منابع بکنند می توانند اوراق مشارکت صادر و خودشان آن را تضمین کنند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: برای خصوصی سازی، برنامه ریزی مناسبی نشده و هم اکنون بر شرکت هایی که به بخش خصوصی واگذار شده قوانین و مقررات دولتی حاکم است.
وی گفت: برخی از این شرکت ها که به بخش خصوصی واگذار شده برای رد دیون بوده و قوانین همان قوانین دولتی است.
نعمت زاده به دخالت بیش از حد حاکمیت به امور بنگاه ها اشاره کرد و افزود: یکی از چالش های اصلی ما بحث مدیریت و یکی از دلایل کاهش رتبه در فضای کسب و کار وجود ساختارهای امر و نهی است.
وی به سیاست های ۲۴ گانه اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: این سیاست ها عصاره تصمیم حکومت داری است و اگر با دقت بخوانیم نمی توانیم ایرادی بگیریم.
وزیر صنعت گفت: ۱۷۰۰ واحد صنعتی تا پانزدهم شهریور راه اندازی می شود که ۳۵۰۰۰ شغل ایجاد می کند و تا پایان سال تعداد این واحدها به ۴۰۰۰ واحد می رسد.

در این اجلاس که هفتمین دوره خود را تجربه می کند مدیران و روسای صنایع برتر کشور مورد تقدیر قرار خواهند گرفتند.
اجلاس آیتک با حمایت و همکاری اتاق تعاون ایران با حضور فعالان اقتصادی ، تعاونگران و صاحب نظران حوزه فکر و اندیشه برگزار شد.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *