آگوست, 2016 بدون نظر آرشیو سال 1395, اخبار

پانزدهمین مجمع عمومی موسسه توسعه رادیو و تلویزیون های آسیا – اقیانوسیه (AIBD) از امروز پنجشنبه ۴ شهریور به میزبانی مرکز همایشهای بین المللی صدا و سیما آغاز شد.
نشست کمیته راهبردی این مراسم از صبح امروز آغاز شد و مراسم گشایش این رویداد مهم رسانه ای نیز عصر امروز در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار می شود.
این رویداد مهم رسانه ای که چهل و دومین نشست سالانه اتحادیه رادیو و تلویزیون های آسیا-اقیانوسیه نیز محسوب می شود تا ششم شهریور ادامه خواهد داشت.
این نشست با حضور نمایندگان رادیو و تلویزیون ۱۷ کشور عضو در تهران فرصت مغتنمی برای ارائه همکاری های بین الملی و تولیدات مشترک است.
این مراسم با دو نشست کمیته راهبری یا برنامه های راهبردی و دیگری نشست اعضای شورای اجرایی برگزار خواهد شد.
همچنین مراسم معرفی آثار برگزیده یک مسابقه رادیو وتلویزیونی که اتحادیه از قبل برگزار کرده، در این رویداد صورت می گیرد که با اهدای جوایز به برگزیدگان همراه خواهد بود.
مسئولان برگزار کننده نشست، برنامه تهران گردی را نیز برای آشنای اعضای این اتحادیه با زندگی و فرهنگ ایرانی از نزدیک در نظر گرفته اند.
میزبانی این رویداد پس از حدود ۱۰ سال به سازمان صدا و سیما واگذاری شد و این نشست از حیث ابعاد بین‌المللی و رسانه‌ای برای رسانه‌ملی امتیاز و اعتبار مهمی خواهد داشت.
این مؤسسه ماهیت و کارکرد آموزشی دارد و برای ارتقای سطح نیروهای حرفه‌ای در رسانه‌ها فعالیت می‌کند.
در این اتحادیه به لحاظ رسانه ای هم کشورهای توسعه‌یافته مثل ژاپن، کره، ایران و چین و هم کشورهای کم‌تر توسعه‌یافته یا توسعه‌نیافته مثل کامبوج، ویتنام، اندونزی، بوتان و پاکستان حضور دارند.
این نشست، فرصت مغتنمی است تا سازمان صداوسیما توانایی‌هایش را از نزدیک به کشورهای عضو اتحادیه معرفی و ثابت کند و خود را در معرض قضاوت آن‌ها قرار بدهد.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *